0.9 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Dojedziemy szybciej i wygodniej. Będziemy mieli nową DK9!

REKLAMA

Jest A4 do Krakowa. Jest S19 do Lublina. A do Kielc, czy Radomia? Tam pojedziemy z Rzeszowa nową DK9.

Minister Infrastruktury zatwierdził plany na budowę nowej drogi krajowej nr 9. Trasa będzie prowadzić od drogi ekspresowej S74 w okolicy Tarnobrzega aż do węzła Rzeszów Zachód na autostradzie A4.

Zyskają mieszkańcy Kolbuszowej, Nowej Dęby, Tarnobrzega. Będzie szybka komunikacja ze stolicą regionu. Szybciej też dojedziemy w Świętokrzyskie.

Nowa droga ma liczyć 60 km i mieć funkcje ekspresówki. To dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przyszłość komunikacyjna rysuje się zatem wyśmienicie. A kiedy finał? Obietnica: do 2030 r.

22 maja nastąpił ważny moment. W Świlczy wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał „Programy Inwestycji dla budowy nowego przebiegu trasy”. To zielone światło, które jest impulsem do kolejnych etapów. Następne z nich to przetargi na poszczególne etapy inwestycji. A jest tego trochę: prace przygotowawcze, projektowe, aż w końcu wykonawcze.

W ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic, budowane są także obwodnice Nowej Dęby i Kolbuszowej, które uzupełniają ten projekt i zapewniają ciągłość trasy.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj