10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Dojedziemy szybciej i wygodniej. Będziemy mieli nową DK9!

REKLAMA

Jest A4 do Krakowa. Jest S19 do Lublina. A do Kielc, czy Radomia? Tam pojedziemy z Rzeszowa nową DK9.

Minister Infrastruktury zatwierdził plany na budowę nowej drogi krajowej nr 9. Trasa będzie prowadzić od drogi ekspresowej S74 w okolicy Tarnobrzega aż do węzła Rzeszów Zachód na autostradzie A4.

Zyskają mieszkańcy Kolbuszowej, Nowej Dęby, Tarnobrzega. Będzie szybka komunikacja ze stolicą regionu. Szybciej też dojedziemy w Świętokrzyskie.

Nowa droga ma liczyć 60 km i mieć funkcje ekspresówki. To dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przyszłość komunikacyjna rysuje się zatem wyśmienicie. A kiedy finał? Obietnica: do 2030 r.

22 maja nastąpił ważny moment. W Świlczy wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał „Programy Inwestycji dla budowy nowego przebiegu trasy”. To zielone światło, które jest impulsem do kolejnych etapów. Następne z nich to przetargi na poszczególne etapy inwestycji. A jest tego trochę: prace przygotowawcze, projektowe, aż w końcu wykonawcze.

W ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic, budowane są także obwodnice Nowej Dęby i Kolbuszowej, które uzupełniają ten projekt i zapewniają ciągłość trasy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj