6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

W nocy alkoholu nie kupisz. Ropczyce ogłosiły prohibicję

Rzeszów próbował, ale nie wyszło. Teraz Ropczyce wprowadziły w centrum miasta nocną prohibicję.

REKLAMA

Taką decyzję podjęło jednogłośnie 17 radnych. Alkoholu nie będzie można sprzedawać w nocy od godz. 22 do 6 rano w sklepach w śródmieściu. Według radnych powodem ograniczeń są liczne skargi mieszkańców. – Na przykład ludzie z bloku, w którym mieści się nocny sklep nie mogą dłużej znieść wybryków pijanych klientów. Zakłócanie cieszy trwa nieraz do bladego świtu – mówił jeden z radnych.

Jeden z radnych proponował rozszerzyć zakaz do całego miasta i gminy, ale taki pomysł nie uzyskał poparcia. Prohibicja będzie tylko w centrum i tylko będzie dotyczyła sklepów. W restauracjach, czy barach spożywać trunki można bez ograniczeń.

W ubiegłym roku podobny zakaz wprowadzono także w Rzeszowie. Ale został on uchylony przez Wojewódzki Sąd Administracyjny. Skargę wnieśli sklepikarze, zarzucając, że uchwała narusza konstytucją równość wobec prawa i swobodę działalności gospodarczej.

CZYTAJ TEŻ:  Zbir czatował za śmietnikiem

Sąd uznał, że samorząd może wprowadzać ograniczenia, ale tylko w wyjątkowych przypadkach. Sędziowie stwierdzili, że samorząd niedostatecznie uzasadnił konieczność wprowadzania zakazu. Stwierdził, że są inne środki rozwiązywania problemów dotyczących konkretnego punktu, które mogą skutecznie ukrócić zakłócanie porządku – m. in.: patrole policji, straży miejskiej, kontrole odpowiednich służb, cofnięcie zezwolenia na sprzedaż alkoholu – wymieniał sąd.

Czas ropczycka uchwała się utrzyma? Zanim ktoś nie zaskarży jej do sądu i nie zapadnie wyrok, należy jej przestrzegać.

[yop_poll id=”40″]

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu