23.4 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nadciągnęła jesienna wichura! Ostrzeżenie dla Podkarpacia

REKLAMA

Wieje i to jak! Pierwszy jesienny niż Ignacy, najpierw przyniósł ciepłe powietrze znad Maroka, ale po kilku godzinach zrobił się mniej przyjemny. A to za sprawą porywistego wiatru, którego prędkość dochodzi nawet do 80 km/h. Z tego powodu Podkarpacki Urząd Wojewódzki wydał ostrzeżenie.

Wichura w naszym regonie się rozpędza. Wiatr uderza z południowego zachodu. Wieje od 35 km/h do 45 km/h, w porywach okresami do 80 km/h. Strażacy w regionie odnotowali do południa w czwartek ponad 120 interwencji.

– Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów i powalonych całych drzew leżących na jezdniach posesjach i chodnikach. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach krośnieńskim, sanockim, ropczycko-sędziszowskim i rzeszowskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny – informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Konar spadł na busa

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czwartek, przed godz. 9, w Leszczawie Dolnej w powiecie przemyskim. Na przejeżdżającego busa spadł konar z zabytkowego 500 – letniego dębu. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Autem kierował 63-latek.

Drzewo spadło na tył pojazdu. Uszkodzona została również linia niskiego napięcia.

Szczególnie wieje na południu regionu, w powiatach: bieszczadzkim, brzozowskim, jasielskim, krośnieńskim, leskim i sanockim. Od środowego wieczora wicher odczuwalny jest także w Rzeszowie.

Żywioł – według synoptyków – będzie odczuwalny niemal przez cały czwartek. Ostrzeżenie wydane przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki obowiązuje do godz. 18 – 21 października.

Uważaj na lasy i mosty!


Przy silnym i porywistym wietrze powinniśmy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza jadąc przez las. Trzeba uważać na spadające gałęzie. Silny, boczny wiatr niezwykle jest niebezpieczny na mostach. Jego gwałtowne uderzenie potrafi zepchnąć auto.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj