8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Nielegalni imigranci zatrzymani w Bieszczadach i pod Krosnem

REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Wojtkowej w Bieszczadach zatrzymali dwóch obywateli Azerbejdżanu, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Wcześniej bezskutecznie usiłowali dostać się do Polski przez kolejowe przejście graniczne. Jak ustalono, są niepożądani w państwach Unii Europejskiej. Dwóch uchodźców z Afganistanu znaleziono również w naczepie tira, który jechał z Grecji i zatrzymał się na parkingu w okolicach Dukli pod Krosnem.

Funkcjonariusze patrolujący okolicę Kwaszeniny (pow. bieszczadzki) ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia granicy. Po kilku minutach ujawnili dwóch mężczyzn oddalających się od linii granicy w głąb kraju.

Mężczyźni w wieku 35 oraz 36 lat mieli przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i azerskie pochodzenie. Jak ustalono, zaledwie kilka dni wcześniej usiłowali wjechać do Polski międzynarodowym pociągiem z Ukrainy. Wtedy wydano im decyzje o odmowie wjazdu. W przeszłości byli deportowani z Niemiec i ten kraj zastrzegł ich jako osoby niepożądane w państwach Unii Europejskiej.

W trakcie przesłuchania zeznali, że i tym razem planowali dotrzeć do Niemiec. Cudzoziemcy będą odesłani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

We wtorek służby otoczyły na parkingu w Zboiskach koło Dukli w powiecie krośnieńskim ciężarówkę, która jechała z Grecji z transportem kosmetyków. Kierowca usłyszał hałasy dochodzące z naczepy. Od razu zorientował się, że ma pasażerów na gapę. Kiedy otwarto drzwi okazało się, że wewnątrz ukryło się dwóch obywateli Afganistanu, w wieki 20-30 lat.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj