23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Miały działać, nie działają. Kierowcy przerażeni niedzielnym brakiem świateł na al. Sikorskiego

REKLAMA

W niedzielę pulsuje tylko żółte światło i to na wszystkich skrzyżowaniach na al. Sikorskiego w Rzeszowie. Przeraża to kierowców, rowerzystów i pieszych. Teraz przemieszczanie się po jednej z głównych ulic miasta stało się bardzo ryzykowne. Mimo publicznych zapewnień urzędników, sytuacja nadal się nie zmieniła.

Światła nie działają w niedzielę już od wielu tygodni. W pozostałe dni też jest inaczej. W sobotę sterują ruchem w godz. 7-20, a od poniedziałku do piątku – od godz. 6 do 21. Takie rozwiązania wprowadzono w związku z koronawiursem, kiedy zauważono znaczny spadek liczby aut na drogach.

Tak było jednak w marcu i kwietniu, w czasie obowiązywania największy obostrzeń. Teraz wydaje się, że wraca normalność – także na ulicach, gdzie ruch jest jak przed epidemią.

Kierowcy już interweniowali w Ratuszu. Padły publiczne zapewnienia urzędników, że już w niedzielę, 5 lipca, światła będą pracować od godz. 7 do 20 i tak zostanie, także w święta. Niestety nic się nie zmieniło. W niedzielę, 5 lipca, na wszystkich skrzyżowaniach pulsowały tylko żółte lampy.

– To proszenie się o wypadek. Wyjazd z ulicy Robotniczej to zadanie dla kaskadera. To samo mają piesi i rowerzyści. Pokonanie przejścia i czterech pasów wiąże się z ogromnym ryzykiem zwłaszcza, że są tacy, którzy aleją Sikorskiego pędzą na złamanie karku – mówi jeden z mieszkańców.

[yop_poll id=”33″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj