21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Współzałożyciel fabryki Nowy Styl

REKLAMA

Najpierw zgłoszono zaginięcie. Teraz jest już tyko smutna pewność. Nie żyje Jerzy Krzanowski, 54-letni mieszkaniec Krościenka Wyżnego koło Krosna. Był współzałożycielem firmy meblarskiej Nowy Styl.

Do zaginięcia doszło 6 czerwca. Jak podawała policja, w chwili zaginięcia mężczyzna ubrany był w krótkie spodenki oraz koszulkę t-shirt w kolorze czarnym.

Ruszyła akcja poszukiwawcza. Zaangażowani zostali strażacy, GOPR, grupa poszukiwawcza Legion Gerarda.

Policja prosiła o pomoc i przekazywanie informacji, które mogłyby przyczynić się do odnalezienia zaginionego. 7 czerwca przed godz. 1 w nocy zakończono działania. Odnaleziono ciało 54-latka. Odnalazł go w zaroślach pies tropiący GOPR. Mężczyzna znajdował się kilkaset metrów od domu, na odludnym terenie, gdzie często biegał i jeździł rowerem. Ciało przekazano do badań sekcyjnych. Wstępnie prokuratura wykluczyła udział osób trzecich. Zwłoki leżały na ziemi, miały drobne skaleczenia, ale na razie sprawa jest tajemnicza. Nie wiadomo, co było powodem śmierci. Na razie śledczy nie ujawniają wyników sekcji, która została przeprowadzona 10 czerwca.

Sukces wspólnej firmy

Jerzy Krzanowski w 1992 roku wspólnie z bratem Adamem założyli firmę Nowy Styl. Głównym pomysłodawcą był Adam, który wpadł na ten pomysł podczas pracy w USA, gdzie przebywał w ramach programu studenckiego. Ta działalność startowała niemal jak inne słynne dziś firmy z tamtego okresu: Facebook, Apple. Nowy Styl w swojej branży osiągnął podobny sukces.

A początki były skromne. Zakład startował z 7 pracownikami i 3 modelami krzeseł. Bracia rozwozili swoje wyroby czerwonym polonezem po całej Polsce. Rok później pracuje już ponad 100 osób. Teraz firma jest gigantem, ma kilka tysięcy pracowników. Sprzedaje swoje wyroby do ponad 100 krajów świata.

Do 2008 roku firma była typową firmą rodzinną. Nastąpił jednak przełom i bracia wprowadzili do zarządu menedżerów. Każdy z nich w ramach zarządu odpowiada za specyficzne obszary działalności firmy, co przyczyniło się do dalszego rozwoju Nowego Stylu.

W 2014 roku Nowy Styl otworzył jedną z największych fabryk mebli w Europie. Firma ma swoje biura w 16 krajach i produkuje miliony krzeseł, będąc numerem 1 w Europie. Aż 90% przychodów pochodzi spoza Polski.

Już od wielu lat zakład przygotowuje siedziska stadionowe na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej i rozgrywki UEFA. W 2022 r. dostarczała 140 tys. krzeseł na stadiony w Katarze.

Od wielu lat Nowy Styl angażuje się w inicjatywy charytatywne. W 2023 r. Jerzy Krzanowski wziął udział w Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2023. Podczas balu odebrał nagrodę Top Charity 2023 – wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane za osobiste zaangażowanie w pomoc potrzebującym.

Liczne opinie

O tragedii piszą niemal wszystkie portale. W mediach społecznościowych pojawia się też mnóstwo komentarzy. Spraw szczególnie dotyka tych, którzy mieli kontakt z panem Jerzym. Oto niektóre wpisy:

  • Super gościu
  • Porządny chłop
  • Pracowity, bezpośredni, dobry człowiek
  • Wspaniały człowiek. Dużo mu zawdzięczam
  • Modlimy się

Jak podają media, w 2021 roku majątek braci Jerzego oraz Adama Krzanowskich był szacowany przez Forbesa na 1,2 miliarda złotych, a rok później – 1,4 mld. zł.

– Jako bracia w domu mieliśmy wszystko wspólne. Nigdy nie zakładaliśmy, że będziemy szli każdy swoją drogą. Wiedzieliśmy, że będziemy działać razem, choć czasami mieliśmy różne podejścia i potrafiliśmy się pokłócić, ale zawsze w dobrej wierze, aby iść do przodu i lepiej się rozwijać – opowiadał w jednym z wywiadów Adam Krzanowski.

Pogrzeb

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 14 czerwca o godz. 12 w Krośnie-Turaszówka.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj