16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Drzewa zazielenią miasto. Wielka akcja nasadzeń

REKLAMA

Koparka robi dół na pół metra i ląduje w nim okazałe drzewko. Teraz to same konary, ale wiosną będzie zachwycać zieloną koroną. W Rzeszowie tylko w ciągu tygodnia pojawiło się aż 166 nowych dębów, brzóz i lip. Ozdobiły skwerki i drogowe pasy zielni. A to dopiero początek.

Trawnik rozdzielający jezdnie przy Galerii Rzeszów nie jest już pusty. We wtorek posadzono tu trzy lipy. Przywieziono je ciężarówką. Koparka zrobiła półmetrowy dół i trzeba było kilku ludzi, aby usadowić w nim kolosa. Sadzonka ma 4 metry wysokości. – To najlepsza pora do takich nasadzeń. Liczymy, że drzewka polubią nowe miejsce i już za kilka miesięcy będą nas zachwycać zielenią – mówią pracownicy, zajmujący się nasadzeniami.

Nasadzenia prowadzone są w całym mieście. Szpaler nowych drzewek pojawił się np. na al. Rejtana, a także na Błogosławionej Karoliny, przy al. Lisa-Kuli, w rejonie ronda Dmowskiego i fontanny multimedialnej. Akcja objęła też osiedle Krakowska Południe.

W ciągu tygodniowej posadzono w Rzeszowie 166 drzew. Ale to dopiero początek, bo miasto w najbliższym czasie planuje dołożyć jeszcze 600. Na ten cel zarezerwowano w budżecie 1,5 mln zł. Mieszkańcy sami mogą wskazać urzędnikom, gdzie przydałby się zielone ozdoby.

Jednak to nie tylko ozdoby. Drzewa oczyszczają powietrze, co w mieście, w którym często mamy do czynienia ze smogiem jest bardzo ważne. Chodzi przecież o nasze zdrowie i lepsze samopoczucie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj