17.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 25 września, 2023

Groza w sklepie i obława w całym mieście. Szukali bandziorów z galerii

REKLAMA

Chwile grozy przeżyli klienci galerii VIVO w Stalowej Woli. W biały dzień do centrum handlowego wpadło dwóch zbirów. W konfrontacji z ochroną, wymachiwali pistoletem. Potem uciekli, a wkrótce w całym mieście ruszyła obława.

Wszystko działo się w piątek, 4 lutego. Około godz. 13.30 pod centrum zajechała biada skoda rapid na dębickich numerach rejestracyjnych. Auto zaparkowało nieco dalej od wejścia. Z samochodu wysiadło dwóch młodych mężczyzn, którzy weszli do galerii, a potem próbowali dokonać rabunku. Wcześniej grasowali w Sandomierzu.

Interwencje wobec podejrzanych podjęli pracownicy ochrony. Chcieli ich zatrzymać, ale sprawcy rzucili się do ucieczki. Jeden z nich wtedy wyciągnął przedmiot, który przypominał broń.

W mieście natychmiast zorganizowano obławę. Znany był kierunek przemieszczania się mężczyzn. W akcji wykorzystano nawet psy tropiące. Około godz. 15 na terenach zielonych przy Sanie zatrzymano podejrzewanych napastników – 18 i 27-latka, którzy pochodzą aż z Wielkopolski. Obaj zostali aresztowani.

Udało się odzyskać broń, choć została wyrzucona do rzeki San. Wyłowili ją strażacy z OSP.

Broń będzie poddana badaniom. Wyniki mogą mieć wpływ na surowszy zarzut.

Na razie obaj podejrzani będą odpowiadać za kradzież sklepową i kierowanie gróźb karalnych.

W dniu dzisiejszym zostaliśmy zadysponowani do pomocy w poszukiwaniu broni, która prawdopodobnie została wykorzystana…

Opublikowany przez OSP Stalowa Wola Sobota, 5 lutego 2022

Ostatni atak wywołał wielkie poruszenie zwłaszcza wśród pracowników galerii. Wielu z nich pamiętają atak szaleńca z 2017 r., który zupełnie bez powodu atakował nożem bezbronnych klientów. Zranił 9 osób, w tym jedną śmiertelnie.

Galeria w Stalowej Woli
Galeria w Stalowej Woli | Fot. Inres24.pl

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA