25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Groza w sklepie i obława w całym mieście. Szukali bandziorów z galerii

REKLAMA

Chwile grozy przeżyli klienci galerii VIVO w Stalowej Woli. W biały dzień do centrum handlowego wpadło dwóch zbirów. W konfrontacji z ochroną, wymachiwali pistoletem. Potem uciekli, a wkrótce w całym mieście ruszyła obława.

Wszystko działo się w piątek, 4 lutego. Około godz. 13.30 pod centrum zajechała biada skoda rapid na dębickich numerach rejestracyjnych. Auto zaparkowało nieco dalej od wejścia. Z samochodu wysiadło dwóch młodych mężczyzn, którzy weszli do galerii, a potem próbowali dokonać rabunku. Wcześniej grasowali w Sandomierzu.

Interwencje wobec podejrzanych podjęli pracownicy ochrony. Chcieli ich zatrzymać, ale sprawcy rzucili się do ucieczki. Jeden z nich wtedy wyciągnął przedmiot, który przypominał broń.

W mieście natychmiast zorganizowano obławę. Znany był kierunek przemieszczania się mężczyzn. W akcji wykorzystano nawet psy tropiące. Około godz. 15 na terenach zielonych przy Sanie zatrzymano podejrzewanych napastników – 18 i 27-latka, którzy pochodzą aż z Wielkopolski. Obaj zostali aresztowani.

Udało się odzyskać broń, choć została wyrzucona do rzeki San. Wyłowili ją strażacy z OSP.

Broń będzie poddana badaniom. Wyniki mogą mieć wpływ na surowszy zarzut.

Na razie obaj podejrzani będą odpowiadać za kradzież sklepową i kierowanie gróźb karalnych.

W dniu dzisiejszym zostaliśmy zadysponowani do pomocy w poszukiwaniu broni, która prawdopodobnie została wykorzystana…

Opublikowany przez OSP Stalowa Wola Sobota, 5 lutego 2022

Ostatni atak wywołał wielkie poruszenie zwłaszcza wśród pracowników galerii. Wielu z nich pamiętają atak szaleńca z 2017 r., który zupełnie bez powodu atakował nożem bezbronnych klientów. Zranił 9 osób, w tym jedną śmiertelnie.

Galeria w Stalowej Woli
Galeria w Stalowej Woli | Fot. Inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj