17.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 25 września, 2023

Groził nożem przechodniowi i znieważył policjantów

REKLAMA

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na ulicy Lisa Kuli w Rzeszowie groził nożem przechodniowi. Mężczyzna obawiając się gróźb schronił się w budynku komendy. Policjanci ustalili adres podejrzanego i zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Podczas interwencji, 36-latek naruszył nietykalność cielesną i znieważył funkcjonariuszy. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 grudnia około godz. 13.30. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, który przeszedł do komendy, na ulicy Lisa Kuli został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę. Ten trzymając w ręce nóż i wymachując nim w jego kierunku zaczął grozić mu śmiercią. Obawiając się spełnienia gróźb, pokrzywdzony uciekł do budynku komendy.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci ustalili adres napastnika i niezwłocznie tam pojechali. Na miejscu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, zabezpieczyli również składany nóź, którym mógł się posłużyć. Napastnika rozpoznał pokrzywdzony i 36-latek trafił do policyjnego aresztu.

Był pijany, badanie wykazało u niego ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie. Podczas zatrzymania i doprowadzenia do jednostki był agresywny i wulgarny, wielokrotnie znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany. Policjanci przedstawili mu zarzuty gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA