15.3 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Napadł na obóz protestujących ekologów. Ukrywał się przed więzieniem

REKLAMA

Policjanci wytropili i zatrzyma 39-latka podejrzanego o napad na obóz ekologów, protestujących w lesie w okolicach Arłamowa w powiecie przemyskim. Mężczyzna ukrywał się od wielu miesięcy. Był już wcześniej poszukiwany. Ma do odsiadki wyrok.

Od prawie miesiąca grupa ekologów protestuje przeciwko wycince drzew w lesie, w którym – ich zdaniem – powinien być utworzony Turnicki Park Narodowy. Grupa ludzi z całej Polski koczuje w namiotach. Niektóre zawieszone są na drzewie i przytwierdzone liną. Wisi ostrzeżenie, że ruszenie liny może spowodować upadek i śmierć człowieka.

Aktywiści narzekają, że od pewnego czasu nocami zaczęły powtarzać się dziwne podjazdy samochodów, mające ich zastraszyć. Najgorze było w miniony piątek, kiedy z auta wyskoczył napastnik, który groził młodej dziewczynie, a potem przy pomocy kija bejsbolowego wybił szyby w zaparkowanym aucie aktywistów. Protestujący spisali numery pojazdu, którym odjechał sprawca z grupą mężczyzn. Mundurowi szybko namierzyli podejrzanego.

Protest ekologow 1
Protest ekologów i zniszczony samochód | Fot. Inicjatywa Dzikie Karpaty/Facebook

Okazał się nim 39-latek. Mężczyzna został zaskoczony w Rzeszowie, gdzie przyjechał do sklepu przy ul. Ślusarczyka. Dzięki współpracy z policjantami komend wojewódzkiej i miejskiej w Rzeszowie, został zatrzymany.  

39-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi przez sądy w Rzeszowie i w Przemyślu, m.in. do odbycia kary dwudziestu miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty zmuszania osoby groźbą lub przemocą do określonego zachowania i uszkodzenia mienia.

W czwartek przemyscy kryminalni doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

303 223990
Ujęty mężczyzna był już wcześniej poszukiwany | Fot. KMP Przemyśl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj