22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Napad na kantorowca. Policja ma nowy trop

REKLAMA

Zabójca od 14 lat cieszy się wolnością. Nie poniósł kary za okrutną zbrodnię, do której doszło w Krośnie. Ofiarą mordercy padł Tadeusz Sz. (†77 l.), właściciel kantoru. Mężczyzna zginął na oczach swojej żony. Zanim doszło do morderstwa, 9 lat wcześniej przedsiębiorca został napadnięty przez zamaskowanych bandziorów. Policjanci od trudnych i nierozwiązanych zagadek kryminalnych – Archiwum X wracają do obu tych spraw. Teraz poszukują, mężczyznę, który może mieć związek z rozbojem.

Był 16 grudnia 2000 r. Pan Tadeusz prowadził kantor na pobliskim bazarze. Mieszkał kilka ulic dalej. Wiele razy przemierzał tę samą drogę. Jego zwyczaje poznali bandyci i na ul. Lenarta przygotowali napad. Sprawców było wtedy dwóch. Obaj byli zamaskowani. Doskoczyli do ofiary i powalili ją na ziemię, zadając ciosy metalową rurką i kopiąc po całym ciele. Zrabowali saszetkę z pieniędzmi i uciekli w kierunku obiektów sportowych przy ul. Bursaki. Tam wyrzucili pustą saszetkę i wsiedli do samochodu. Odjechali zielonym kombi.

Teraz śledczy przypominają tamten napad i na nowo podjęli umorze śledztwo.

List gończy za podejrzanym o rozbój

Kilka dni temu pojawił się komunikat o liście gończym wydanym za 51-letnim Krzysztofem Wolanem. Mężczyzna może mieć związek z rozbojem sprzed 23 lat dokonanym na kantorowca.

– Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca przebywania poszukiwanego mężczyzny prosimy kierować do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie pod numer tel. 47 828 33 23 – czytamy w komunikacie zamieszczonym przez podkarpacką policję.

Zabójca podawał się za urzędnika

Po 9 latach od rozboju doszło do zabójstwa. Ostatniego dnia lipca 2009 r. morderca pojawił się w okolicy i przedstawił za urzędnika. Pod tym pretekstem wszedł do domu kantorowca, w którym była tylko żona. Czekała na powrót męża z pracy. Bandzior obezwładnił ją i zakneblował. Wtedy nie był zamaskowany.

Kiedy tylko Tadeusz Sz. przekroczył próg mieszkania, oprawca zaskoczył go i próbował obezwładnić. 77-latek bronił się, ale napastnik był silniejszy. Morderca prawdopodobnie chwycił za nóż i zadał nim śmiertelny cios w szyję. Senior wykrwawił się na oczach żony. Oprawca zanim uciekł, zrabował pieniądze, biżuterię oraz pistolet P-83, który kantorowiec posiadał legalnie.

Portret pamięciowy

Policja na podstawie zeznań świadków sporządziła portret pamięciowy sprawcy, który w chwili napadu mógł mieć około 30 lat. Zdjęcie jest od kilku lat przypominane. Wciąż jest aktualne.

Zbrodnia w Krośnie poruszyła mieszkańcami. – To był bardzo sympatyczny, miły człowiek. Nie musiał prowadzić interesu. Robił to tylko dla zabicia czasu, lubił mieć kontakt z ludźmi – mówili nam znajomi pana Tadeusza.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj