12.7 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Nieudany napad na bank. Ukrainka miała nóż, dostała laską od pani Gizeli, teraz dostała też wyrok

REKLAMA

Nie była zamaskowana, miała za to nóż. Kobieta próbowała napaść na bank PKO BP w Przemyślu. Okazało się, że to 25-letnia Ukrainka. Choć kobiecie udało się zmusić do wydania pieniędzy, z łupem nie uciekła. A wszystko przez 91-letnią seniorkę, która zdzieliła ją laską i udaremniła napad. – Nie było innego wyjścia – opowiadała bohaterska pani Gizela. Niestety, nie doczekała procesu sprawczyni.

Alarm rozległ się 6 grudnia 2022 r. około godz. 16 w centrum miasta. Młoda kobieta wyciągnęła nóż, doskoczyła do jednej z pracownic i grożąc śmiercią zażądała pieniędzy. Sprawczyni trzymała zaatakowaną kobietę za włosy, potem znoszoną przez pracowników gotówkę chowała do torby.

– Co pani rabi? – pytała w końcu inna z pracownic, co można było zobaczyć na filmie, który trafił do sieci.

– Rabuję bank – odpowiedziała spokojnie napastniczka.

– Ale dlaczego? Przecież jest pani porządną kobietą… – próbowała załagodzić sytuację pracownica.

– Nie, nie… – odpowiedziała napastniczka. Wtedy do akcji wkroczyła dziarska seniorka. 91-latka swoją laską zdzieliła sprawczynię. – Nie było innego wyjścia. Przetrzymywana przez nożowniczkę pracownica, błagała o pomoc. Trzeba było coś zrobić – opowiadała potem po akcji pani Gizela. Jak tłumaczyła, ani przez chwilę się nie bała. – Ja bym sobie krzywdy nie dała zrobić – mówiła, wskazując znacząco na swoją laskę.

Reakcję starszej pani wykorzystali inni świadkowie. Doskoczyli i obezwładnili napastniczkę.

Okazało się, że zatrzymana to 26-letnia Ukrainka – Zoja P. Na szczęście nie zdołała nikogo skrzywdzić, ani zrabować łupu. Teraz odpowiadała przed sądem za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżona trafiła do aresztu, a 15 września pod sąd. Proces był bardzo krótki. Ukrainka postanowiła dobrowolnie poddać się karze. Wyrok zapadł na jednej rozprawie. Kara – 3,5 roku więzienia.

Niestety pani Gizlea nie doczekała skazania sprawczyni. Seniorka zmarła krótko przed rozprawą, 4 września.

pani gizela
Bohaterska pani Gizela. To ona udaremniła napad na bank | Fot. Inres24.pl
bank w Przemyślu
Bank w Przemyślu | Fot. Google Street View

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj