15.5 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Największa dynia w Polsce jest z Podkarpacia!

REKLAMA

Pan Mateusz Dąbrowski z Zarzecza pod Jasłem ma wielki powód do dumy. Wyhodował największą dynię w Polsce. Gigant waży 848,5 kg!

Na ogólnopolskich mistrzostwach BANIA FEST w Krapkowicach (woj. opolskie) – dynia z Podkarpacia zajęła pierwsze miejsce. Kolos rósł sto dni. Potrzebował tylko spokoju i wody. Dużo wody, bo wypijał jej całe hektolitry. Dzięki temu w szczytowym okresie potrafił na dobę utyć nawet 18 km.

Pan Mateusz już nie raz miał takiego giganta w ogródku. Ale tegoroczna roślinka przebija wszystkie wcześniejsze. Dynia na razie jest ozdobą jego podwórka. A potem trafi na kompost. Najcenniejsze są pestki, które z takiego egzemplarza są bardzo poszukiwane przez miłośników roślin – gigantów. To hobby, które staje się coraz bardziej popularne. Dla pana Mateusza to odskocznia od jego zawodowej pracy związanej z informatyką.

Poczynania hodowcy z Podkarpacia można śledzić na jego stronie internetowej bigpumpkins.pl.

Opublikowany przez Big Pumpkins Mateusz Dabrowski Niedziela, 3 października 2021
dynia gigant2
To największa dynia w Polsce | Fot. LM

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj