26 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Największa dynia jest z Podkarpacia

REKLAMA

Pan Mateusz Dąbrowski z Zarzecza pod Jasłem ma wielki powód do dumy. Wyhodował największą dynię w Polsce. Gigant waży 907 kg!

Na Dniach Dyni organizowanych przez Ogród Botaniczny PAN w Powsinie (woj. mazowieckie) – gigant z Podkarpacia zajął pierwsze miejsce. Kolos rósł sto dni. Potrzebował tylko spokoju i wody. Dużo wody, bo wypijał jej całe hektolitry. Dzięki temu w szczytowym okresie potrafił na dobę utyć nawet 15 kg. Rekordowa dynia dostała imię: Dorotka.

Pan Mateusz już nie raz miał takiego giganta w ogródku. Ale tegoroczna roślinka przebija wszystkie wcześniejsze. Dynia Dorotka po prezentacji przez jakiś czas jest ozdobą, a potem trafi na kompost.

Najcenniejsze są pestki, które z takiego egzemplarza są bardzo poszukiwane przez miłośników roślin – gigantów. To hobby, które staje się coraz bardziej popularne. Dla pana Mateusza to odskocznia od jego zawodowej pracy związanej z informatyką.

Poczynania hodowcy z Podkarpacia można śledzić na jego stronie internetowej: bigpumpkins.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj