14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Nadjeżdża Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

REKLAMA

Szyld już jest, tabor i obsługa. Od stycznia rusza Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Zapewni częste, wygodne, a przede wszystkim tanie połączenia Rzeszowa z kilkoma miastami.

W środę w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę z operatorem lokalnej kolei – spółką Polregio. Kontrakt opiewa na 460 mln zł i obowiązuje do 2025 r. W urzędzie przedstawiono nowe logo, którym będą oznaczone pociągi.

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna to szybkie i wygodne połączenia z Rzeszowem. Może pociągi nie będą kursowały tak jak metro, ale będą jeździły częściej niż obecnie. PKA obejmuje trasy:

  • Dębica-Rzeszów-Dębica,
  • Przeworsk-Rzeszów-Przeworsk
  • Kolbuszowa-Rzeszów-Kolbuszowa
  • Strzyżów-Rzeszów-Strzyżów.

Dodatkowo ma powstać zupełnie nowa linia do portu lotniczego w Jasionce. Trwają właśnie prace projektowe.

– Bardzo starannie przygotowujemy się, aby jak najlepiej wykorzystać atut jakim będzie PKA. Chcemy zachęcić pasażerów, aby z niej korzystali. Budujemy parkingi dla samochodów, aby można było zostawić auto i przesiąść się do pociągu, tak jak dzieje się w wielu miejscach świata – mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa.

Szacuje się, że z nowej kolei rocznie skorzysta 5 mln pasażerów.

kolej aglomeracyjna2
Nowa kolej zapewni szybkie i wygodne połączenia z Rzeszowem | Fot. Inres24.pl

[yop_poll id=”38″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj