30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Nad Kanadą myśliwiec USA zestrzelił „cylindryczny obiekt”. Są koleje przypadki UFO

REKLAMA

Dziwne rzeczy dzieją się w przestrzeni powietrznej Ameryki Północnej. Kilka dni po zestrzeleniu chińskiego balonu szpiegowskiego u wybrzeży Karoliny Południowej, a potem kolejnego balonu nad Alaską, armia USA strąciła nad Kanadą kolejny – tym razem niezidentyfikowany – obiekt latający o „cylindrycznym kształcie”. Ale to nie koniec. Są następne przypadki.

Akcję przeprowadzono 11 lutego w porozumieniu z władzami kanadyjskimi. Całą operacją kierowały siły powietrzne USA. Z bazy na Alasce wystartowały dwa amerykańskie myśliwce F-22. Wystrzelony pocisk strącił tajemniczy statek powietrzny. Teraz FBI i kanadyjskie służby badają, co dokładnie krążyło nad Ameryką.

„Cylindryczny obiekt” – jak go określono – był monitorowany od piątku. Był mniejszy od wcześniej zestrzelonych balonów i przemieszczał się na wysokości 40 tysięcy stóp (ok 12 km). Jak podał Pentagon, obiekt bezprawnie wszedł w kanadyjską przestrzeń powietrzną i „stwarzał uzasadnione zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów cywilnych”. 

– Obiekt został zestrzelony około 100 mil od granicy kanadyjsko-amerykańskiej nad terytorium kanadyjskim w środkowym Jukonie – powiedział na konferencji prasowej kanadyjska minister obrony Anita Anand.

Następne UFO

Zagrożenie ze strony obiektów latających rośnie niemal każdego dnia. W niedzielę media doniosły o kolejnym zestrzelonym obiekcie. I znów jest on określany jako UFO – Unidentified Flying Object – Niezidentyfikowany Obiekt Latający.

12 lutego myśliwce F-16 wystrzeliły pocisk Sidewinder w kierunku obiektu nad jeziorem Huron w pobliżu granicy z Kanadą.

O ile pierwszy, zastrzelony w piątek, balon był wysłany przez Chiny, o tyle pochodzenie pozostałych obiektów jest nieznane.

Armia USA na razie nie ma nowych informacji na temat kraju pochodzenia ani właściwości fizycznych lub mechanicznych trzech obiektów zestrzelonych nad Ameryką Północną w ciągu ostatnich trzech dni.  

– Nie mam zamiaru kategoryzować ich jako balonów. Nie bez powodu nazywamy je przedmiotami – powiedział w niedzielę dziennikarzom gen. Glen VanHerck, szef Dowództwa Północnego USA i Obrony Lotniczej i Kosmicznej Ameryki Północnej.

„Nie jestem w stanie sklasyfikować, w jaki sposób utrzymują się w powietrzu. Może to być gazowy rodzaj balonu wewnątrz konstrukcji lub może to być jakiś rodzaj układu napędowego. Ale najwyraźniej są w stanie utrzymać się w powietrzu – dodał. 

VanHerck podkreślił, że urzędnicy nie znają kraju pochodzenia obiektów zestrzelonych w ostatnich dniach, odróżniając je od podejrzanego chińskiego balonu obserwacyjnego, który wojsko USA zestrzeliło u wybrzeży Karoliny Południowej w zeszłym tygodniu.

„Wahałbym się i nalegałbym, abyście nie przypisywali tego żadnemu konkretnemu krajowi. Nie wiemy” – powiedział VanHerck.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj