7.8 C
Rzeszów
niedziela, 26 marca, 2023

„Na administratora”. Oszuści okradali seniorów

Policjanci zatrzymali trzy osoby, podejrzane o kradzieże. To troje mieszkańców Krakowa – kobieta i dwóch mężczyzn, którzy podając się za pracowników administracji, pod pozorem sprawdzenia instalacji wodnej, wchodzili do mieszkań i okradali właścicieli. W ten sposób dwóje mieszkańców Rzeszowa straciło kilka tysięcy złotych.

REKLAMA

Na podstawie zebranych informacji oraz poczynionych ustaleń, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy wpadli na trop szajki. Podejrzani to mieszkańcy Krakowa – kobieta w wieku 45 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 45 i 55 lat. Cała trójka została zatrzymana w Krakowie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymani okradli dwójkę seniorów z Rzeszowa.

W kwietniu 89-latek wpuścił do mieszkania kobietę podającą się za pracownika administracji. Jak twierdziła, miała sprawdzić ciśnienie wody i drożność odpływu. Razem poszli do łazienki. Kobieta poleciła pokrzywdzonemu odkręcić kran i obserwować ciśnienie i odpływ wody. Cały czas starała się absorbować gospodarza i odwracać jego uwagę od reszty mieszkania. W tym czasie jej wspólnik przeszukał pokoje, kradnąc znalezione pieniądze. W lipcu, niemal w identyczny sposób, podejrzani okradli 77-letnią emerytkę.
 
Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanym zarzuty dwóch kradzieży. Zebrane w tej sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał podejrzanych i skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i podejrzani najbliższe 3 miesiące spędzą za kratami.

CZYTAJ TEŻ:  Powrót Joe Bidena do Jasionki

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
7.8 ° C
9.4 °
6.3 °
82 %
4.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
2 °
śr.
6 °
czw.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu