1.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Najnowsze

„Na administratora”. Oszuści okradali seniorów

Policjanci zatrzymali trzy osoby, podejrzane o kradzieże. To troje mieszkańców Krakowa – kobieta i dwóch mężczyzn, którzy podając się za pracowników administracji, pod pozorem sprawdzenia instalacji wodnej, wchodzili do mieszkań i okradali właścicieli. W ten sposób dwóje mieszkańców Rzeszowa straciło kilka tysięcy złotych.

REKLAMA

Na podstawie zebranych informacji oraz poczynionych ustaleń, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy wpadli na trop szajki. Podejrzani to mieszkańcy Krakowa – kobieta w wieku 45 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 45 i 55 lat. Cała trójka została zatrzymana w Krakowie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymani okradli dwójkę seniorów z Rzeszowa.

W kwietniu 89-latek wpuścił do mieszkania kobietę podającą się za pracownika administracji. Jak twierdziła, miała sprawdzić ciśnienie wody i drożność odpływu. Razem poszli do łazienki. Kobieta poleciła pokrzywdzonemu odkręcić kran i obserwować ciśnienie i odpływ wody. Cały czas starała się absorbować gospodarza i odwracać jego uwagę od reszty mieszkania. W tym czasie jej wspólnik przeszukał pokoje, kradnąc znalezione pieniądze. W lipcu, niemal w identyczny sposób, podejrzani okradli 77-letnią emerytkę.
 
Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanym zarzuty dwóch kradzieży. Zebrane w tej sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał podejrzanych i skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i podejrzani najbliższe 3 miesiące spędzą za kratami.

CZYTAJ TEŻ:  Świąteczne Targi Książki w Millenium Hall
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
1.2 ° C
2.2 °
-0.2 °
92 %
6.2kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu