13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Stańko na muralu. Namalowali go na ścianie przy Hetmańskiej

REKLAMA

Murale to wielkie obrazy malowane na ścianach budynków. W Rzeszowie jest ich całkiem sporo, a teraz przybył kolejny. Właśnie w taki sposób postanowiono upamiętnić słynnego jazzmana – Tomasza Stańko – tak bardzo związanego z naszym miastem.

Prace nad kolejnym muralem w stolicy Podkarpacia już się zakończyły. To grafika Joanny Stańko, którą artystka podarowała swojemu mężowi – Tomaszowi Stańko, w latach 80-tych. Partnerem przedsięwzięcia jest Narodowe Centrum Kultury.

Wielkoformatowa grafika powstała na ścianie budynku przy ulicy Hetmańskiej 16. Wymiar obrazu to 11 na 11 metrów.

Mural związany z Tomaszem Stańko

Oto i on – nowiutki, pachnący świeżą farbą i robiący efekt WOW 🤩 Rzeszowski mural poświęcony Tomaszowi Stańko jest już gotowy. Zobaczycie go na budynku przy ul. Hetmańskiej 16 💪 Mural powstał z inicjatywy Narodowe Centrum Kultury, a współorganizatorami przedsięwzięcia są NCK i Estrada Rzeszowska. Partnerzy projektu to: Rzeszów – stolica innowacji i Fundacja Imienia Tomasza Stańko. wideo: Grzegorz Droba Podkarpacka Grupa Filmowa

Opublikowany przez Estrada Rzeszowska Środa, 22 grudnia 2021

Uroczyste odsłonięcie malunku zaplanowano w 2022 roku – w 80-tą rocznicę urodzin artysty, który przyszedł na świat w Rzeszowie – 11 lipca 1942 r.

Tomasz Stańko był światowej sławy trębaczem jazzowym i kompozytorem. Mural to jeden z wielu elementów upamiętniających Tomasza Stańko i jego twórczość w stolicy Podkarpacia. Codziennie w samo południe na rzeszowskim Rynku rozbrzmiewa hejnał kompozycji jazzmana.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj