16.4 C
Rzeszów
środa, 6 lipca, 2022

Najnowsze

Stańko na muralu. Namalowali go na ścianie przy Hetmańskiej

Murale to wielkie obrazy malowane na ścianach budynków. W Rzeszowie jest ich całkiem sporo, a teraz przybył kolejny. Właśnie w taki sposób postanowiono upamiętnić słynnego jazzmana – Tomasza Stańko – tak bardzo związanego z naszym miastem.

REKLAMA

Prace nad kolejnym muralem w stolicy Podkarpacia już się zakończyły. To grafika Joanny Stańko, którą artystka podarowała swojemu mężowi – Tomaszowi Stańko, w latach 80-tych. Partnerem przedsięwzięcia jest Narodowe Centrum Kultury.

Wielkoformatowa grafika powstała na ścianie budynku przy ulicy Hetmańskiej 16. Wymiar obrazu to 11 na 11 metrów.

Mural związany z Tomaszem Stańko

Oto i on – nowiutki, pachnący świeżą farbą i robiący efekt WOW 🤩 Rzeszowski mural poświęcony Tomaszowi Stańko jest już gotowy. Zobaczycie go na budynku przy ul. Hetmańskiej 16 💪 Mural powstał z inicjatywy Narodowe Centrum Kultury, a współorganizatorami przedsięwzięcia są NCK i Estrada Rzeszowska. Partnerzy projektu to: Rzeszów – stolica innowacji i Fundacja Imienia Tomasza Stańko. wideo: Grzegorz Droba Podkarpacka Grupa Filmowa

Opublikowany przez Estrada Rzeszowska Środa, 22 grudnia 2021

Uroczyste odsłonięcie malunku zaplanowano w 2022 roku – w 80-tą rocznicę urodzin artysty, który przyszedł na świat w Rzeszowie – 11 lipca 1942 r.

Tomasz Stańko był światowej sławy trębaczem jazzowym i kompozytorem. Mural to jeden z wielu elementów upamiętniających Tomasza Stańko i jego twórczość w stolicy Podkarpacia. Codziennie w samo południe na rzeszowskim Rynku rozbrzmiewa hejnał kompozycji jazzmana.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
burze z piorunami i słabe opady deszczu
16.4 ° C
16.6 °
16 °
97 %
6.2kmh
75 %
śr.
22 °
czw.
24 °
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
16 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu