14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Śmierć 15-letniego Olka w ośrodku wychowawczym. To było morderstwo!

REKLAMA

Śmierć niespełna 15-letniego Olka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie od początku wydawała się dziwna. Okazało się, że to nie był wypadek, choroba, ani akt desperacji. To było morderstwo! Do zbrodni przyznał się współlokator z pokoju, rówieśnik ofiary.

Jak wcześniej informowaliśmy, Olek trafił do ośrodka 3 września. Został przywieziony z Izby Dziecka w Katowicach, a wcześniej przebywał w domu dziecka w Bytomiu.

W Łańcucie młodzieniec został umieszczony na kwarantannie – to standardowa, wewnętrzna procedura, której poddawani są nowo przyjęci wychowankowie ośrodka. Niebawem miał być z niej zwolniony, bo pierwszy wykonany test na koronawirusa był negatywny.

W pokoju nie był sam. Mieszkał wspólnie z rówieśnikiem, z którym przyjechał tym samym konwojem ze Śląska.

7 września około godziny 10 współlokator, podczas wydawania śniadania, poinformował wychowawcę, że kolega z pokoju leży w łóżku i prawdopodobnie nie żyje. Pracownik ośrodka natychmiast wezwał pomoc. Lekarz z pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

Wykonano sekcję zwłok. Wstępnie wykazała ona, że przyczyną śmierci było zatkanie dróg oddechowych ciałem obcym. W przełyku znaleziono kulkę z papieru toaletowego.

Teraz okazało się, że doszło do zabójstwa. Przyznał się do niego 15-letni współlokator ofiary. Chłopak został umieszczony w Schronisku dla Nieletnich. Sąd Rodzinny zdecyduje, czy będzie mógł odpowiadać za zbrodnię jak dorosły przestępca.

Ustaliliśmy, że zamordowany Olek trafił do Łańcuta po raz pierwszy. Powodem jego umieszczenia w ośrodku były ucieczki z domu dziecka w Bytomiu. Miał przyjmować leki z powodu nadpobudliwości. W placówce zachowywał się spokojnie. Na nic nie skarżył. Jeszcze kilka godzin wcześniej, zanim poszedł spać rozmawiał telefonicznie z matką.

Podejrzany o zabójstwo chłopak był w ośrodku w Łańcucie już drugi raz. Chłopak był notowany m.in. za rozboje.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj