22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Marcin Warchoł obiecuje budowę jednoszynowej kolejki Monorail

REKLAMA

Temat rzeszowskiej kolei jednoszynowej Monorail wraca w każdej kampanii wyborczej. Czy komuś w końcu uda się ją wybudować? Dotychczas był to sztandarowy pomysł Tadeusza Ferenca. Teraz gorącym zwolennikiem tego rozwiązania jest wspierany przez niego w wyborach na prezydenta Rzeszowa – Marcin Warchoł.

Marcin Warchoł w środę podczas konferencji prasowej zapewnił, że będzie dążył do zbudowania kolejki Monorail. Kandydat na prezydenta już poczynił konkretne działania, bo zatroszczył się o przygotowanie przepisów, ułatwiających taką inwestycję. A do niedawana to wydawało się największą przeszkodą.

– Przepisy są gotowe i czekają tylko na podpisy premiera i ministra infrastruktury – mówił na konferencji Marcin Warchoł.

Wstępnie opracowano trasę przebiegu kolejki, oszacowano koszty, które sięgną 800 mln zł. Ale pieniądze nie będą problemem. – Są dotacje i inwestorzy zainteresowani budową. Rozmawiam z firmami, które chciałyby uruchomić produkcję wagoników na Dworzysku. Taką kolejkę chcę mieć Śląsk, ale zrobię wszystko, aby Rzeszów był pierwszy – przekonuje Marcin Warchoł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj