19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Poczuj moc odkrywców! W sobotę na Politechnice!

REKLAMA

Już w sobotę 11 czerwca w Rzeszowie na Politechnice startuje jedyna taka impreza w Polsce. To Moc Odkrywców – piknik nauki i techniki: Pokazy, eksperymenty, zaskakujące doświadczenia. Do tego samoloty, roboty i sztuczne pioruny!

Był ktoś na Eksploracjach? Moc Odkrywców to podobna impreza, ale tu nacisk kładziony jest na technikę. Stąd wykłady tłumaczące zjawiska fizyczne, czy chemiczne. Oczywiście, wszystko jest prezentowane w taki sposób, że nawet przedszkolak opuści aulę w pełni wyedukowany. Kto wie, może to będzie właśnie ten moment, kiedy poczuje iskrę i pęd do wiedzy. A potem wyrośnie nam nowy geniusz!

Moc Odkrywców startuje o godz. 11 i potrwa do 18:30. Bawimy się przed i w budynku Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12.

Na placu przed uczelnią wyrośnie miasteczko namiotowe. To blisko 70 stanowisk i obsługa składająca się z armii 360 naukowców, którzy wyjaśnią wszystko co i jak działa.

Atrakcji będzie multum. Wymienianie wszystkich zamuliłoby nam tekst. Ale warto wspomnieć choćby o pokazach transformatorów Tesli, możliwości skorzystania z symulatora lotów, a – tak zupełnie z innej parafii – będzie można poćwiczyć też strzelanie z dawnych łuków. W ogóle to w planach jest wykład na temat – machin wojennych w średniowieczu. Wojowie pokażą jak się walczyło pod Grunwaldem i na krucjatach.

Po szczegóły odsyłamy na stronę organizatora: mocodkrywcow.pl.

A i jeszcze najważniejsze – impreza jest DARMOWA!!!

Zobacz też:

To był pamiętny dzień. 600 tysięcy wiernych witało Ojca Świętego w Rzeszowie. Na plebanii przy kawie papież wpadł na pewien pomysł…

Nowa atrakcja na Rynku. Na tym fortepianie można grać!

Jest najstarszą Europejką. W Przeworsku mówili na nią „Kluska”

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj