20.9 C
Rzeszów
czwartek, 1 czerwca, 2023

Poczuj moc odkrywców! W sobotę na Politechnice!

REKLAMA

Już w sobotę 11 czerwca w Rzeszowie na Politechnice startuje jedyna taka impreza w Polsce. To Moc Odkrywców – piknik nauki i techniki: Pokazy, eksperymenty, zaskakujące doświadczenia. Do tego samoloty, roboty i sztuczne pioruny!

Był ktoś na Eksploracjach? Moc Odkrywców to podobna impreza, ale tu nacisk kładziony jest na technikę. Stąd wykłady tłumaczące zjawiska fizyczne, czy chemiczne. Oczywiście, wszystko jest prezentowane w taki sposób, że nawet przedszkolak opuści aulę w pełni wyedukowany. Kto wie, może to będzie właśnie ten moment, kiedy poczuje iskrę i pęd do wiedzy. A potem wyrośnie nam nowy geniusz!

Moc Odkrywców startuje o godz. 11 i potrwa do 18:30. Bawimy się przed i w budynku Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12.

Na placu przed uczelnią wyrośnie miasteczko namiotowe. To blisko 70 stanowisk i obsługa składająca się z armii 360 naukowców, którzy wyjaśnią wszystko co i jak działa.

Atrakcji będzie multum. Wymienianie wszystkich zamuliłoby nam tekst. Ale warto wspomnieć choćby o pokazach transformatorów Tesli, możliwości skorzystania z symulatora lotów, a – tak zupełnie z innej parafii – będzie można poćwiczyć też strzelanie z dawnych łuków. W ogóle to w planach jest wykład na temat – machin wojennych w średniowieczu. Wojowie pokażą jak się walczyło pod Grunwaldem i na krucjatach.

Po szczegóły odsyłamy na stronę organizatora: mocodkrywcow.pl.

A i jeszcze najważniejsze – impreza jest DARMOWA!!!

Zobacz też:

To był pamiętny dzień. 600 tysięcy wiernych witało Ojca Świętego w Rzeszowie. Na plebanii przy kawie papież wpadł na pewien pomysł…

Nowa atrakcja na Rynku. Na tym fortepianie można grać!

Jest najstarszą Europejką. W Przeworsku mówili na nią „Kluska”

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
20.9 ° C
21.6 °
20 °
44 %
4.1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °
niedz.
20 °
pon.
21 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu