6.5 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Młodzi mają program. Będzie go realizował Konrad Fijołek

REKLAMA

Grupa młodzieży stworzyła Program Młodych dla Rzeszowa. Postanowiła też poprzeć w wyborach na prezydenta Konrada Fijołka. To w nim widzi szanse na zrealizowanie swoich postulatów.

Młodzi działacze należą do różnych organizacji społecznych i politycznych. – Jesteście ludźmi, którzy kochają to miasto – mówił Konrad Fijołek, podczas środowego spotkania. – Macie w głowach fantastyczne pomysły, chcecie i wiecie jak to miasto urządzać, żeby było przyjazne, dlatego oddaję Wam głos.

Program Młodych dla Rzeszowa zakłada:

I. Ekologia – butelkomaty i puszkomaty w całym mieście.

II. Sport – więcej siłowni na wolnym powietrzu, wprowadzenie do szkół lekcji samoobrony.

III. Aktywizacja młodzieży – utworzenie Miejskiego Programu Stypendialnego, rozwój młodzieżowych drużyn pożarniczych, samochodowe kina plenerowe, utworzenie młodzieżowej platformy informacyjnej.

IV. Edukacja 2.0 – psycholog w każdej szkole, zwiększenie liczby żłobków i przedszkoli.

V. Transport – poszerzenie siatki linii autobusowych i przystanków, tańsze bilety dla uczniów spoza miasta, uczących się w Rzeszowie, strefy Wi-Fi.

VI. Infrastruktura i budownictwo – Towarzystwo Budownictwa Społecznego – tańsze mieszkania na wynajem, zintegrowane drogi rowerowe w całym mieście, przystosowanie miasta do potrzeb osób niepełnosprawnych, stworzenie Inkubatora Organizacji Społecznych.

VII. Rozrywka – Aquapark, stworzenie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

VIII. Bezpieczeństwo – pasy 3D, rozszerzony monitoring miejski.

IX. Turystyka – mapy Rzeszowa rozmieszczone po całym mieście.

X. Praca – wsparcie przez miasto małych i średnich przedsiębiorstw, aktywizacja przedsiębiorców na różnego rodzaju imprezach, festiwalach.

XI. Utworzenie przy Prezydencie Miasta Rzeszowa, organu odpowiedzialnego za wdrożenie młodzieżowego programu.

Młodzież zaznaczyła, że chce decydować, w którym kierunku będzie rozwijało się miasto. Podziękowała Konradowi Fijołkowi za wysłuchanie i włączenie ich do czynnego udziału w życiu miasta.

Konrad Fijołek przyznał, że jest bardzo zbudowany postawą młodych ludzi i bardzo ceni ich wkład w rozwój miasta. – Jesteśmy w miejscu symbolicznym dla mnie. Tuż obok jest siedziba jednego z ważniejszych projektów, jakie udało mi się w mieście zrobić. To siedziba miejskiego laboratorium Urban Lab, którego ideą jest właśnie to, żeby rozmawiać, aby dyskutować o mieście. Aby miasto i administracja czerpała także z potencjałów, z głów i doświadczeń, pomysłów naszych wszystkich mieszkańców – przypomniał Konrad Fijołek.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj