13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Młodzi mają program. Będzie go realizował Konrad Fijołek

Grupa młodzieży stworzyła Program Młodych dla Rzeszowa. Postanowiła też poprzeć w wyborach na prezydenta Konrada Fijołka. To w nim widzi szanse na zrealizowanie swoich postulatów.

REKLAMA

Młodzi działacze należą do różnych organizacji społecznych i politycznych. – Jesteście ludźmi, którzy kochają to miasto – mówił Konrad Fijołek, podczas środowego spotkania. – Macie w głowach fantastyczne pomysły, chcecie i wiecie jak to miasto urządzać, żeby było przyjazne, dlatego oddaję Wam głos.

Program Młodych dla Rzeszowa zakłada:

I. Ekologia – butelkomaty i puszkomaty w całym mieście.

II. Sport – więcej siłowni na wolnym powietrzu, wprowadzenie do szkół lekcji samoobrony.

III. Aktywizacja młodzieży – utworzenie Miejskiego Programu Stypendialnego, rozwój młodzieżowych drużyn pożarniczych, samochodowe kina plenerowe, utworzenie młodzieżowej platformy informacyjnej.

CZYTAJ TEŻ:  19-letnia nożowniczka atakowała z zazdrości

IV. Edukacja 2.0 – psycholog w każdej szkole, zwiększenie liczby żłobków i przedszkoli.

V. Transport – poszerzenie siatki linii autobusowych i przystanków, tańsze bilety dla uczniów spoza miasta, uczących się w Rzeszowie, strefy Wi-Fi.

VI. Infrastruktura i budownictwo – Towarzystwo Budownictwa Społecznego – tańsze mieszkania na wynajem, zintegrowane drogi rowerowe w całym mieście, przystosowanie miasta do potrzeb osób niepełnosprawnych, stworzenie Inkubatora Organizacji Społecznych.

VII. Rozrywka – Aquapark, stworzenie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

VIII. Bezpieczeństwo – pasy 3D, rozszerzony monitoring miejski.

IX. Turystyka – mapy Rzeszowa rozmieszczone po całym mieście.

X. Praca – wsparcie przez miasto małych i średnich przedsiębiorstw, aktywizacja przedsiębiorców na różnego rodzaju imprezach, festiwalach.

XI. Utworzenie przy Prezydencie Miasta Rzeszowa, organu odpowiedzialnego za wdrożenie młodzieżowego programu.

CZYTAJ TEŻ:  Straszna śmierć gospodarza

Młodzież zaznaczyła, że chce decydować, w którym kierunku będzie rozwijało się miasto. Podziękowała Konradowi Fijołkowi za wysłuchanie i włączenie ich do czynnego udziału w życiu miasta.

Konrad Fijołek przyznał, że jest bardzo zbudowany postawą młodych ludzi i bardzo ceni ich wkład w rozwój miasta. – Jesteśmy w miejscu symbolicznym dla mnie. Tuż obok jest siedziba jednego z ważniejszych projektów, jakie udało mi się w mieście zrobić. To siedziba miejskiego laboratorium Urban Lab, którego ideą jest właśnie to, żeby rozmawiać, aby dyskutować o mieście. Aby miasto i administracja czerpała także z potencjałów, z głów i doświadczeń, pomysłów naszych wszystkich mieszkańców – przypomniał Konrad Fijołek.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu