20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Miś chodzi po wsi. Urzędnicy ostrzegają

REKLAMA

Urzędnicy gminu Sanok ostrzegają mieszkańców miejscowości Niebieszczany i okolic przed niedźwiedziem.

12 sierpnia w godzinach popołudniowych, w pobliżu zabudowań mieszkalnych spacerował niedźwiedź. Zrobiono mu nawet fotkę.

Urzędnicy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominają również o odpowiednim zabezpieczaniu śmietników i kompostowników, które stanowią doskonałą bazę pokarmową i jednocześnie wabik dla wygłodniałych zwierząt.

– Prosimy o rozwagę i ostrożność w wyprawach do lasu i nie pozostawiania odpadów, zwłaszcza pochodzenia roślinnego i zwierzęcego – ostrzegają pracownicy.

Wszelkie przypadki pojawienia się dużych zwierząt chronionych na terenach zamieszkałych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo lub w przypadku wszelkich szkód przez nie wyrządzonych (np. zdewastowane ule, kompostowniki itp.) należy zgłaszać w 𝐔𝐫𝐳ę𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐒𝐚𝐧𝐨𝐤, 𝐑𝐞𝐟𝐞𝐫𝐚𝐭 𝐎𝐜𝐡𝐫𝐨𝐧𝐲 Ś𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐢𝐬𝐤𝐚 𝐭𝐞𝐥𝐞𝐟𝐨𝐧𝐢𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐝 𝐧𝐫 𝟏𝟑 𝟒𝟔 𝟓𝟔 𝟓𝟔𝟑 (𝐰𝐞𝐰. 𝟏𝟔𝟑) 𝐥𝐮𝐛 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢ś𝐜𝐢𝐞 𝐕 𝐩𝐢ę𝐭𝐫𝐨, 𝐩𝐨𝐤. 𝟓𝟎𝟏.

Niedźwiedź we wsi Niebieszczany pod Sanokiem
Niedźwiedź we wsi Niebieszczany pod Sanokiem | Fot. Facebokk

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj