16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Minister zdrowia o legionelli w Rzeszowie. Wskazuje źródło zakażeń

REKLAMA

Do 30 sierpnia – rzeszowski sanepid odnotował 155 przypadków zakażenia legionellą. Przez dobę przybyło 2 nowych pacjentów. Dotąd potwierdzono śmierć 16 osób, u których wykryto bakterię. Głos w sprawie ostatnich przypadków zabrała minister zdrowia. Co powiedziała w wywiadzie dla TVP Info?

– Aktualnie widoczny jest spadek zachorowań na legionellozę po okresie wzrostu w sezonie letnim – powiedziała w TVP Info minister zdrowia Katarzyna Sójka (37l.). Była gościem programu po wieczornych wiadomościach. Podczas wywiadu podkreśliła, że liczba pacjentów trafiających do szpitali maleje, a służby nadal starają się ustalić źródło zakażeń.

Minister Sójka zaznaczyła, że w sezonie letnim wzrasta liczba przypadków legionellozy, jednak sytuacja w Rzeszowie jest odmienna z uwagi na większe rozproszenie zakażeń. – „Prawdopodobnym źródłem infekcji są wodociągi” – stwierdziła. Dodała, że służby podejmują działania przeciwepidemiczne, w tym kontrole i badania laboratoryjne pobranej wody.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj