-12.5 C
Rzeszów
czwartek, 9 lutego, 2023

Najnowsze

Minister w goglach VR. Co zobaczył?

Zdjęcie zagadka. Kto to jest i co zobaczył w świecie wirtualnej rzeczywistości przez gogle VR?

REKLAMA

Człowiek w goglach VR to minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. 24 października w Rzeszowie otworzył specjalny projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy, skierowany do uczniów, którzy dopiero myślą wyborze zawodu.

Oczywiście można pójść na staż i praktyki – w ten sposób przekonać się, czy dana praca mi się podoba. Można też udać do do doradcy zawodowego. Ale gdyby istniał sposób, aby szybko odwiedzić różne firmy i zakłady, wcale nie ruszając się z miejsca? Właśnie taką możliwość stwarza teraz Wojewódzki Urząd Pracy.

Można – tak jak minister – włożyć gogle i przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości. W ten sposób wcielić się na chwilę w rolę pracownika i zobaczyć jak mu się pracuje. Przygotowano 45 filmików ze scenkami dotyczącymi różnych zawodów. Przypomina to grę komputerową, bo to interaktywna zabawa. Przy pomocy specjalnych kontrolerów wykonujemy czynności, które są charakterystyczne dla danego miejsca pracy.

CZYTAJ TEŻ:  Tragiczny pożar. Syn próbował ratować ojca

Wirtualny pokaz może być pomocny w wyborze zawodu i kierunku kształcenia. Wielu młodych ludzi ma kłopot, bo po prostu nie wie, co chce w życiu robić. Dużo prościej mieć wizję przyszłości, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę. Wtedy jest plan. Łatwiej do takiego celu dążyć.

Od początku roku szkolnego 2022 WUP prowadzi zajęcia w 21 podkarpackich szkołach ponadpodstawowych w każdym powiecie. Weźmie w nich udział co najmniej 200 uczniów.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zamglenia
-12.5 ° C
-9.7 °
-14.3 °
91 %
1.5kmh
30 %
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
2 °
pon.
3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu