14.4 C
Rzeszów
niedziela, 24 września, 2023

Minister w goglach VR. Co zobaczył?

REKLAMA

Zdjęcie zagadka. Kto to jest i co zobaczył w świecie wirtualnej rzeczywistości przez gogle VR?

Człowiek w goglach VR to minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. 24 października w Rzeszowie otworzył specjalny projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy, skierowany do uczniów, którzy dopiero myślą wyborze zawodu.

Oczywiście można pójść na staż i praktyki – w ten sposób przekonać się, czy dana praca mi się podoba. Można też udać do do doradcy zawodowego. Ale gdyby istniał sposób, aby szybko odwiedzić różne firmy i zakłady, wcale nie ruszając się z miejsca? Właśnie taką możliwość stwarza teraz Wojewódzki Urząd Pracy.

Można – tak jak minister – włożyć gogle i przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości. W ten sposób wcielić się na chwilę w rolę pracownika i zobaczyć jak mu się pracuje. Przygotowano 45 filmików ze scenkami dotyczącymi różnych zawodów. Przypomina to grę komputerową, bo to interaktywna zabawa. Przy pomocy specjalnych kontrolerów wykonujemy czynności, które są charakterystyczne dla danego miejsca pracy.

Wirtualny pokaz może być pomocny w wyborze zawodu i kierunku kształcenia. Wielu młodych ludzi ma kłopot, bo po prostu nie wie, co chce w życiu robić. Dużo prościej mieć wizję przyszłości, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę. Wtedy jest plan. Łatwiej do takiego celu dążyć.

Od początku roku szkolnego 2022 WUP prowadzi zajęcia w 21 podkarpackich szkołach ponadpodstawowych w każdym powiecie. Weźmie w nich udział co najmniej 200 uczniów.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA