20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Miłosz – muzyczny talent z Rzeszowa! W finale Szansy na sukces walczył o szansę na Eurowizję Junior

REKLAMA

Oto muzyczny brylant z Rzeszowa – Miłosz Świetlik Skierski. Dotarł do finału specjalnego programu „Szansy na sukces” i walczył o udział w Eurowizji Junior w Paryżu. Jak mu poszło?

W Szansie na sukces Miłosz dobrnął do finału i rywalizował z dwiema wokalistkami: Sarą James i Marysią Stacherą.

26 września wszystko się wyjaśniło w TVP2. W specjalnym wydaniu programu o zwycięstwie decydowało esemesowe głosowanie widzów.

Każdy z uczestników miał do zaprezentowania dwie piosenki. Wśród gości w studiu, dopingujących uczestników, byli Edyta Górniak, Roksana Węgiel i Ala Tracz.

Miłosz ze swoją pierwszą piosenką wystąpił jako drugi, tuż po Sarze. Zaśpiewał utwór z Akademii Pana Kleksa – „Na Wyspach Bergamutach”. Został nagrodzony gromkimi brawami, podobnie jak jego rywalki.

Druga piosenka była specjalnie skomponowana na Eurowizję, inna dla każdego z młodych wykonawców.

Najpierw zaśpiewała Sara, na końcu Marysia, a w środku znów Miłosz.

– Moja piosenka jest o tym, że dobro zawsze wraca – mówił Miłosz.

Zaśpiewał utwór „Open Wide”.

Wszyscy z wielkim napięciem oczekiwali wyników głosowania. To ono decydowało, który z wykonawców będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior w La Seine Musicale w Paryżu.

Zwycięzcą okazała się Sara James.

Miłosz zajął 3 miejsce w głosowaniu widzów. Jurorzy programu podkreślali, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami. O młodym wokaliście z Rzeszowa nie raz jeszcze usłyszymy.

Kim jest Miłosz?

Miłosz Świetlik Skierski ma 12 lat. To podopieczny Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, który od 7 lat pod kierunkiem Anny Czenczek rozwija talent wokalny, biorąc udział w wielu autorskich projektach, warsztatach i nagraniach. Uczestniczył i odnosił sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą.

Miłosz wygrał 2. odcinek „Szansy na sukces Eurowizja Junior” , dzięki któremu dostał się do finału programu.

Zobacz też:

Ten mural oczyszcza powietrze. Brud spływa jak po kaczce

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj