23.8 C
Rzeszów
piątek, 22 września, 2023

Miłosz – muzyczny talent z Rzeszowa! W finale Szansy na sukces walczył o szansę na Eurowizję Junior

REKLAMA

Oto muzyczny brylant z Rzeszowa – Miłosz Świetlik Skierski. Dotarł do finału specjalnego programu „Szansy na sukces” i walczył o udział w Eurowizji Junior w Paryżu. Jak mu poszło?

W Szansie na sukces Miłosz dobrnął do finału i rywalizował z dwiema wokalistkami: Sarą James i Marysią Stacherą.

26 września wszystko się wyjaśniło w TVP2. W specjalnym wydaniu programu o zwycięstwie decydowało esemesowe głosowanie widzów.

Każdy z uczestników miał do zaprezentowania dwie piosenki. Wśród gości w studiu, dopingujących uczestników, byli Edyta Górniak, Roksana Węgiel i Ala Tracz.

Miłosz ze swoją pierwszą piosenką wystąpił jako drugi, tuż po Sarze. Zaśpiewał utwór z Akademii Pana Kleksa – „Na Wyspach Bergamutach”. Został nagrodzony gromkimi brawami, podobnie jak jego rywalki.

Druga piosenka była specjalnie skomponowana na Eurowizję, inna dla każdego z młodych wykonawców.

Najpierw zaśpiewała Sara, na końcu Marysia, a w środku znów Miłosz.

– Moja piosenka jest o tym, że dobro zawsze wraca – mówił Miłosz.

Zaśpiewał utwór „Open Wide”.

Wszyscy z wielkim napięciem oczekiwali wyników głosowania. To ono decydowało, który z wykonawców będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior w La Seine Musicale w Paryżu.

Zwycięzcą okazała się Sara James.

Miłosz zajął 3 miejsce w głosowaniu widzów. Jurorzy programu podkreślali, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami. O młodym wokaliście z Rzeszowa nie raz jeszcze usłyszymy.

Kim jest Miłosz?

Miłosz Świetlik Skierski ma 12 lat. To podopieczny Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, który od 7 lat pod kierunkiem Anny Czenczek rozwija talent wokalny, biorąc udział w wielu autorskich projektach, warsztatach i nagraniach. Uczestniczył i odnosił sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą.

Miłosz wygrał 2. odcinek „Szansy na sukces Eurowizja Junior” , dzięki któremu dostał się do finału programu.

Zobacz też:

Ten mural oczyszcza powietrze. Brud spływa jak po kaczce

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA