19 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Przestępstwo w białym kołnierzyku. Fortunę straciło państwo

REKLAMA

Wystarczyło trochę lipnych papierków i państwo w ciemno wypłacało fortunę. 42-latek z powiatu jarosławskiego dzięki temu mógł żyć jak król. Zanim służby połapały się w przekręcie, kwota wyłudzenia sięgnęła aż 3 mln zł!

Proceder trwał od dłuższego czasu. Według śledczych polegał na fikcyjnym obrocie telefonami komórkowymi i sprzętem elektronicznym, który miał trafiać na Ukrainę. Państwo zwracało podatek Vat w ramach procedury Tax Free. Im towar był droższy, tym więcej pieniędzy traciło. W sumie kwota urosła do 3 mln zł. Przelewy spływały na konto 42-latka.

– Podejrzany, prowadził jednoosobową działalność gospodarczą. Pełnił rolę pośrednika, uczestnicząc w zakupach sprzętu elektronicznego od podmiotów, które w sposób nieprawidłowy rozliczały podatek VAT – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, gdzie usłyszał zarzuty. Zastosowano wobec niego poręcznie majątkowe.

Śledczy zabezpieczyli dość pokaźny majątek podejrzanego: udziały w spółce, samochody i nieruchomości.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj