9.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Snajper strzelał z wiatrówki i zranił przechodnia. Policja ustaliła podejrzanych

REKLAMA

Policjanci zatrzymali podejrzane osoby, które mogą mieć związek z atakiem snajpera w Mielcu. Na al. Niepodległości padły strzały z wiatrówki w kierunku przechodniów. Ranny został 50-latek, który z raną brzucha trafił do szpitala.

Do postrzelenia doszło 10 maja, w biały dzień w centrum miasta. Poszkodowany doznał powierzchownych ran i został opatrzony. Policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące przestępstwa. Na miejscu zdarzenia znaleźli śrut.

W interwencji brało udział kilka patroli, których działania polegały na ustaleniu, jak największej liczby świadków i przede wszystkim kierunku z jakiego mogły paść strzały.

14 maja policjanci poinformowali o ustaleniu trzech osób, które mogą mieć związek z postrzeleniem i narażeniem ofiary na utratę życia i zdrowia.

target mielec1
Strzały padły na głównej ulicy miasta | Fot. Google Street View

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanych – dwóch 21-latków i 36-latka. Podczas przeszukania u jednego z mężczyzn znaleziono 3 jednostki broni pneumatycznej. Dodatkowo policjanci ujawnili narkotyki.

– W sprawie wykonywane są dalsze czynności, które pozwolą zebrać materiał dowodowy, będący podstawą do przedstawienia zatrzymanym zarzutów za popełnione przestępstwa – informuje Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj