20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Strzelał do puszek, postrzelił przechodnia. Snajper i kumple doigrali się

REKLAMA

Pociski świstały w biały dzień nad głowami przechodniów w centrum Mielca. Jeden z wystrzeliwanych z wiatrówki śrutów zranił przechodnia. Policjanci ustalili, że strzały padły z mieszkania. Zatrzymano trzech mężczyzn. Każdy z nich usłyszał zarzut. Właściciel broni trafił do aresztu.

Wszystko działo się w ubiegłym tygodniu. 10 maja na al. Niepodległości w centrum Mielca postrzelony z wiatrówki został 50-letni mężczyzna. Śrut zranił go w brzuch. Poszkodowany trafił na pogotowie i został opatrzony.

Sprawą zajęli się policjanci. Szybko ustalili, że strzały padły z okna mieszkania. Zatrzymano trzech podejrzanych: dwóch 21-latków i 36-latka.

U najstarszego z mężczyzn znaleziono w samochodzie trzy jednostki broni pneumatycznej, a w jego mieszkaniu duże ilości marihuany, amfetaminy, a także tabletki ekstazy i LSD.

– Ustaliliśmy, że z broni należącej do 36-latka, w mieszkaniu, do puszek strzelał jego 21-letni znajomy. Jeden ze śrutów zranił przechodnia – informuje aspirant Urszula Chmura, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

36-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, jeden z 21-latków odpowie natomiast za narażenie życia i zdrowia postrzelonego przechodnia oraz za uszkodzenie jego ciała. Drugi 21-latek także będzie miał sprawę w sądzie. Również przy nim znaleziono narkotyki.

Spośród całej trójki, na razie tylko 36-latek został tymczasowo aresztowany.

Policjanci informują, że w sprawie trwają dalsze czynności pod nadzorem mieleckiej prokuratury.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj