21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

49-latek kierował autem mimo dożywotniego zakazu. Sąd mu nie odpuścił

REKLAMA

Dwa miesiące w areszcie spędzi 49-latek, który w Wadowicach został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Mężczyzna był pijany i kierował samochodem mimo dożywotniego zakazu. Dodatkowo funkcjonariusze w aucie ujawnili elementy granatu moździerzowego, a w domu mężczyzny zabezpieczyli naboje do broni strzeleckiej.

Sygnał o groźnej sytuacji na drodze policjanci otrzymali od nastolatka, który z grupą rówieśników zwrócił uwagę na kierowcę renault. Mężczyzna wykonywał swoim autem dziwne manewry i chłopcy przypuszczali, że pewnie jest pijany. Wkrótce patrol zatrzymał auto. 49-latek za kierownicą rzeczywiście zionął alkoholem. W organizmie miał 3 promile. Ale to nie wszystko. Nie posiadał prawa jazdy, a sąd na zawsze zakazał mu prowadzenia wszelkich pojazdów. Do tego mundurowi znaleźli elementy granatu moździerzowego i kilka sztuk naboi do broni strzeleckiej.

49-letni mieszkaniec gminy Wadowice został trzymany. Na wniosek policjantów, poparty przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.

Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. W sprawie trwają dalsze czynności. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj