18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Wystartował elektryczny miejski rower

REKLAMA

Pogoda robi się coraz lepsza. Czas wskoczyć na dwa kółka! Nawet jeśli nie mamy własnego sprzętu, można go po prostu wynająć. W Rzeszowie ruszyła miejska wypożyczalnia rowerów. Tym razem to same elektryki. Dopełnią ofertę firmy, która już wcześniej zaczęła wypożyczać elektryczne hulajnogi i skutery.


W Rzeszowie już od kilku tygodni działa wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg i skuterów. Operatorem jest Blinkee.city i ta firma również obsługuje miejski rower. Teraz w ramach umowy z miastem, wartej 115 tys. zł – dostępnych jest 50 dodatkowych jednośladów: 20 rowerów elektrycznych 4. generacji i 30 skuterów elektrycznych.

Postawiono na elektryki, bo tylko takie cieszą się największą popularnością wypożyczających.

Wypożyczeń możemy dokonać za pomocą aplikacji na komórkę. Plusem tego rozwiązania jest to, że nasz pojazd można zostawić gdziekolwiek – nie jest przypisany do konkretnej bazy. Trzeba jednak kierować się kilkoma zasadami, które firma przedstawia tak:

  • Zaparkuj pojazd w wyznaczonej na mapie strefie Zakończenie jazdy poza strefą nie jest możliwe. Poza granice strefy możesz wyjechać i zapauzować pojazd, ale by zakończyć jazdę, musisz wrócić do strefy.
  • Pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego i zasadach Pamiętaj o dobrych praktykach parkowania. Nie parkuj na przejściu dla pieszych, ścieżkach rowerowych, na trawniku.
  • Zaparkuj pojazd w miejscu ogólnodostępnym Tak by kolejny użytkownik mógł go w sposób łatwy znaleźć. Nie parkuj pod wiatami, na parkingach i terenach zamkniętych.

Jakie są koszty? Cennik według regulaminu:

PojazdOpłata startowa1 minuta jazdy
skuter2,50 zł0,69 zł
hulajnoga2,50 zł0,59 zł
rower30 min. jazdy – 1 zł
cennik, blinkee.city

💚 WRESZCIE SĄ! 💚 Jako pierwsze miasto w Polsce możemy się pochwalić nowymi rowerami elektrycznymi Blinkee 4 generacji!😎💥 Czekamy na Wasze opinie! 💚 My jesteśmy pod wrażeniem! 🤩

Opublikowany przez Rzeszowski Rower Miejski blinkee.city Poniedziałek, 31 maja 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj