24 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022

Najnowsze

Wystartował elektryczny miejski rower

Pogoda robi się coraz lepsza. Czas wskoczyć na dwa kółka! Nawet jeśli nie mamy własnego sprzętu, można go po prostu wynająć. W Rzeszowie ruszyła miejska wypożyczalnia rowerów. Tym razem to same elektryki. Dopełnią ofertę firmy, która już wcześniej zaczęła wypożyczać elektryczne hulajnogi i skutery.

REKLAMA


W Rzeszowie już od kilku tygodni działa wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg i skuterów. Operatorem jest Blinkee.city i ta firma również obsługuje miejski rower. Teraz w ramach umowy z miastem, wartej 115 tys. zł – dostępnych jest 50 dodatkowych jednośladów: 20 rowerów elektrycznych 4. generacji i 30 skuterów elektrycznych.

Postawiono na elektryki, bo tylko takie cieszą się największą popularnością wypożyczających.

Wypożyczeń możemy dokonać za pomocą aplikacji na komórkę. Plusem tego rozwiązania jest to, że nasz pojazd można zostawić gdziekolwiek – nie jest przypisany do konkretnej bazy. Trzeba jednak kierować się kilkoma zasadami, które firma przedstawia tak:

  • Zaparkuj pojazd w wyznaczonej na mapie strefie Zakończenie jazdy poza strefą nie jest możliwe. Poza granice strefy możesz wyjechać i zapauzować pojazd, ale by zakończyć jazdę, musisz wrócić do strefy.
  • Pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego i zasadach Pamiętaj o dobrych praktykach parkowania. Nie parkuj na przejściu dla pieszych, ścieżkach rowerowych, na trawniku.
  • Zaparkuj pojazd w miejscu ogólnodostępnym Tak by kolejny użytkownik mógł go w sposób łatwy znaleźć. Nie parkuj pod wiatami, na parkingach i terenach zamkniętych.

Jakie są koszty? Cennik według regulaminu:

PojazdOpłata startowa1 minuta jazdy
skuter2,50 zł0,69 zł
hulajnoga2,50 zł0,59 zł
rower30 min. jazdy – 1 zł
cennik, blinkee.city

💚 WRESZCIE SĄ! 💚 Jako pierwsze miasto w Polsce możemy się pochwalić nowymi rowerami elektrycznymi Blinkee 4 generacji!😎💥 Czekamy na Wasze opinie! 💚 My jesteśmy pod wrażeniem! 🤩

Opublikowany przez Rzeszowski Rower Miejski blinkee.city Poniedziałek, 31 maja 2021
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie małe
24 ° C
24.1 °
22.6 °
60 %
4.6kmh
40 %
pt.
22 °
sob.
21 °
niedz.
27 °
pon.
27 °
wt.
29 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu