12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Miasto szykuje zmiany na Zalesiu. Będzie szersza droga, a może nawet plac pod rekreację

REKLAMA

Ulica Spacerowa to wąska kiszka – mówią mieszkańcy Zalesia. Problem mają dwa auta, aby się wyminąć. A mieszkańców przybywa. Pobudowano bloki i szeregówki. Miasto ma przyjść z ratunkiem. Obiecuje poszerzyć jezdnię. Zabezpiecza też grunty pod tereny zielone, planując dokupienie dwóch dodatkowych działek.

Spacerowa na Zalesiu to jeden z bardziej urokliwych zakątków Rzeszowa. Ze wzgórza rozpościera się wspaniała panorama na całe miasto. Chrapkę na ten teren mają deweloperzy. Swego czasu przed budową kolejnych bloków protestowali mieszkańcy z szeregówek.

Teraz miasto wkracza do akcji. Urzędnicy poinformowali, że planuje zakup gruntów na Zalesiu. Radni już się na to zgodzili. Chodzi o dwie sąsiadujące działki o pow. 60 arów położonych na zboczu, nad ulicą Spacerową, niedaleko al. gen. W. Sikorskiego. W sąsiedztwie kupowanych działek znajdują się inne miejskie grunty. Łącznie miasto jest tam właścicielem terenu o wielkości blisko 3 hektarów. – W przyszłości może być wykorzystany na miejską inwestycję o charakterze sportowo-rekreacyjnym – tłumaczy pełniący funkcję prezydenta miasta Marek Bajdak.

Miasto ma zamiar dokupić jeszcze dwie kolejne działki od prywatnych właścicieli. W sumie posiadałoby 4 ha.

Zrobią szerszą drogę

Ale to nie koniec miejskiej oferty dla Zalesia. Ul. Spacerowa będzie poszerzona. Na majowej sesji radni Rzeszowa przyjęli uchwałę dotyczącą opracowania dokumentacji projektowej rozbudowy ulicy. Zarezerwowali na ten cel w miejskim budżecie 200 tys. złotych. Dokumentacja ma dotyczyć rozbudowy ulicy od budynku nr 24 w kierunku ulicy Zelwerowicza na długości ok. 650 metrów.

Ul Sapcerowa2
Tu będzie asfalt | Fot. Inres24.pl

– To jest odcinek drogi, na którym częściowo nie ma w ogóle asfaltu i ten asfalt zostanie tam położony. Dzięki temu z ulicy Spacerowej będzie można dojechać bezpiecznie do ulicy Zelwerowicza. To rozłoży ruch samochodów w dwóch kierunkach i ułatwi poruszanie się po tej drodze. O takie rozwiązanie apelowali mieszkańcy – mówi Marek Bajdak.

Zgodnie z planem część ulicy Spacerowej zostanie poszerzona – tam, gdzie jest to możliwe, do 6 metrów, a tam gdzie nie ma takiej możliwości planowane jest poszerzenie do 5 metrów. Dodatkowo w ramach inwestycji ma powstać również chodnik lub ścieżka pieszo-rowerowa. W planach jest także budowa oświetlenia, na którym zależy mieszkańcom ulicy Spacerowej.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj