13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Miasto nagrodziło rzeszowskich sportowców

REKLAMA

Sport szczególnie ucierpiał z powodu pandemii. Wiele imprez odwołano, a te, które udało się przeprowadzić, zwykle odbywały się bez, albo z ograniczoną liczbą kibiców. Mimo lockdownu nasi mistrzowie nie rezygnowali z treningów, a podczas zawodów dawali z siebie wszystko w walce o najlepsze wyniki. Miasto Rzeszów postanowiło wspomóc ich trud. Przyznało im specjalne nagrody.

Miasto Rzeszów przyznało nagrody dla sportowców (zawodników i trenerów), którzy uzyskali wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym w 2020 roku.

– Do podziału w 2021 roku została zarezerwowana kwota 500 tys. złotych. Jest to aż o 160 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku – podkreśla Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa.

Do urzędu miasta złożono 152 wnioski dotyczące przyznania nagród. 125 z nich dotyczyło nagrodzenia sportowców, 27 trenerów. Ostatecznie, po analizie, zakwalifikowano 143 wnioski.

Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in.:

  • Rafał Wilk (handbike / kolarstwo ręczne), który uzyskał kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2021 oraz dobył Mistrzostwo Polski 2020 w jeździe na czas,
  • Kacper Lesiak,
  • Andrzej Rzeszutek (skoki do wody) – zawodnicy objęci programem przygotowań do IO Tokio 2021, członkowie Kadry Narodowej Seniorów,
  • Dominik Kida (boks) – Mistrz Polski Seniorów 2020 w boksie w kategorii do 69 kg, członek Kadry Narodowej Seniorów,
  • Matylda Kowal (biegi) – Mistrzyni Polski Seniorów 2020 w biegu na 3000 m z przeszkodami, zawodniczka objęta programem przygotowań do IO Tokio 2021, członek Kadry Narodowej Seniorów.

Wysokość najwyższej nagrody przyznanej przez miasto to 8 872 zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj