4.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Miasto nagrodziło rzeszowskich sportowców

REKLAMA

Sport szczególnie ucierpiał z powodu pandemii. Wiele imprez odwołano, a te, które udało się przeprowadzić, zwykle odbywały się bez, albo z ograniczoną liczbą kibiców. Mimo lockdownu nasi mistrzowie nie rezygnowali z treningów, a podczas zawodów dawali z siebie wszystko w walce o najlepsze wyniki. Miasto Rzeszów postanowiło wspomóc ich trud. Przyznało im specjalne nagrody.

Miasto Rzeszów przyznało nagrody dla sportowców (zawodników i trenerów), którzy uzyskali wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym w 2020 roku.

– Do podziału w 2021 roku została zarezerwowana kwota 500 tys. złotych. Jest to aż o 160 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku – podkreśla Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa.

Do urzędu miasta złożono 152 wnioski dotyczące przyznania nagród. 125 z nich dotyczyło nagrodzenia sportowców, 27 trenerów. Ostatecznie, po analizie, zakwalifikowano 143 wnioski.

Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in.:

  • Rafał Wilk (handbike / kolarstwo ręczne), który uzyskał kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2021 oraz dobył Mistrzostwo Polski 2020 w jeździe na czas,
  • Kacper Lesiak,
  • Andrzej Rzeszutek (skoki do wody) – zawodnicy objęci programem przygotowań do IO Tokio 2021, członkowie Kadry Narodowej Seniorów,
  • Dominik Kida (boks) – Mistrz Polski Seniorów 2020 w boksie w kategorii do 69 kg, członek Kadry Narodowej Seniorów,
  • Matylda Kowal (biegi) – Mistrzyni Polski Seniorów 2020 w biegu na 3000 m z przeszkodami, zawodniczka objęta programem przygotowań do IO Tokio 2021, członek Kadry Narodowej Seniorów.

Wysokość najwyższej nagrody przyznanej przez miasto to 8 872 zł.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj