21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

W tle sprawa pomnika

Miasto nie będzie sprzątać Ogrodów Bernardyńskich?

REKLAMA

Miasto Rzeszów utrzymywało ogrody bernardyńskie od maja 2021 r., ale teraz rezygnuje. Od października odpowiedzialność za utrzymanie wraca do właścicieli, czyli ojców Bernardynów.

Urzędnicy podjęli taką decyzję po tym jak Bernardyni przekazali Pomnika Czynu Rewolucyjnego Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych Podkarpacia, które – jak uważa miasto – chce wyburzyć komunistyczny monument. Byłoby to zgodne ze stanowiskiem IPN.

Obecne władze miasta szukają innego sposobu do zabezpieczenia pomnika. Chce go wpisać na listę zabytków i złożono w tej sprawie wniosek do Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków.

Co do utrzymania ogrodów. To plac, z którego korzystają wszyscy za darmo. Wiele osób uważa, że to całkiem w porządku, że mieszkańcy w podatkach płacą za utrzymanie skweru, podobnie jak za inne parki.

Dotychczas roczne utrzymanie ogrodów wynosiło ok. 100 tys. zł. Obejmowało m.in. sprzątanie i odśnieżanie alejek, koszenie, nasadzenia i podcinanie krzewów.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj