15 C
Rzeszów
wtorek, 3 października, 2023

Tragedia na zamkowej baszcie. U jej podnóży znaleziono ciało 40-latka

REKLAMA

Wstrząsającego odkrycia dokonała kobieta z Ukrainy, który wybrała się na spacer do Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Ku swojemu przerażeniu u podnóży baszty zobaczyła ciało mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w środę, 11 maja. Kobieta natychmiast zaczepiła innych ludzi i na miejsce przyjechały służby alarmowe. Szans na ratunek jednak nie było. Śmierć nastąpiła natychmiast. Obrażenia świadczyły o tym, że ofiara zmarła na skutek upadku z dużej wysokości.

Obiekt jest wyposażony w kamery monitoringu. Śledczy od razu zabezpieczyli nagranie, które zarejestrowały przebieg dramatycznego zdarzenia.

Według filmu mężczyzna między godz. 10 a 11 wspiął się na basztę, a potem skoczył.

Jak przekazała dziennikarzom Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, zmarły to 40-letni Sebastian S., mieszkaniec Przemyśla, kawaler.

Nie znany jest powód jego zachowania. Wyjaśnić ma to śledztwo, które ma ustalić czy ktoś nakłaniał lub pomagał w jakiś inny sposób do tego, że ofiara targnęła się na swoje życie.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Pamiętaj, nawet w najgorszych chwilach nie jesteś sam. Są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc. Jest wiele organizacji, które oferują pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część z nich czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. Spis placówek pomocowych i więcej informacji znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

Zobacz też:

Pożar samochodu przed przemyskim sądem. W środku zwłoki kierowcy

Tragedia na przejeździe w Tryńczy. Zginął 37-latek

Senior odpowiadał za usiłowanie zabójstwa. Nie dożył apelacji

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA