16.4 C
Rzeszów
środa, 6 lipca, 2022

Najnowsze

Autobus pełen kontrabandy: zabytkowe książki, papierosy i proszek na potencję

Autobus z Ukrainy wjechał na przejście graniczne w Medyce. Do akcji wkroczyły dwa pieski służbowe Krajowej Administracji Skarbowej. Przemytników z nerwów oblały zimne poty.

REKLAMA

Autobus rejsowy jechał do Szczecina. Na przejściu granicznym Medyka-Szeginie został rutynowo sprawdzony przez funkcjonariuszy Karkowej Administracji Skarbowej. W tym zadaniu pomocne okazały się dwa niezawodne pieski – Lucy i Cedry. Oba psiaki dokładnie obwąchały bagaże. Ich nosy znów okazały się niezawodne. Dały znać swoim opiekunom, że coś znalazły.

Mundurowi zrobili dokładne przeszukanie i ujawnili cały zestaw nielegalnych towarów. W skrytkach, w przestrzeni ładunkowej, w podłodze a także za siedzeniem kierowcy ukryto prawie 35 tys. szt. papierosów; 1,8 tys. saszetek z produktem leczniczym na potencję, 31 zabytkowych książek i 2 mapy. 

Do przemytu przyznali się kierowcy autokaru, 40 i 39-letni obywatele Ukrainy. Zatrzymany towar miał najprawdopodobniej trafić do Niemiec. 

Do postępowania, oprócz wykrytych przedmiotów, zatrzymano także autokar oraz 20 tys. zł na poczet kary, która grozi kierowcom. Jedną z konsekwencji przemytu jest także skierowanie wniosku do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu do kraju.

W wielkim kłopocie znaleźli się pasażerowie, którzy musieli opuścić pojazd i szukać nowego środka transportu, aby dotrzeć do celu podróży.


 

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
burze z piorunami i słabe opady deszczu
16.4 ° C
16.6 °
16 °
97 %
6.2kmh
75 %
śr.
22 °
czw.
24 °
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
16 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu