18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Autobus pełen kontrabandy: zabytkowe książki, papierosy i proszek na potencję

REKLAMA

Autobus z Ukrainy wjechał na przejście graniczne w Medyce. Do akcji wkroczyły dwa pieski służbowe Krajowej Administracji Skarbowej. Przemytników z nerwów oblały zimne poty.

Autobus rejsowy jechał do Szczecina. Na przejściu granicznym Medyka-Szeginie został rutynowo sprawdzony przez funkcjonariuszy Karkowej Administracji Skarbowej. W tym zadaniu pomocne okazały się dwa niezawodne pieski – Lucy i Cedry. Oba psiaki dokładnie obwąchały bagaże. Ich nosy znów okazały się niezawodne. Dały znać swoim opiekunom, że coś znalazły.

Mundurowi zrobili dokładne przeszukanie i ujawnili cały zestaw nielegalnych towarów. W skrytkach, w przestrzeni ładunkowej, w podłodze a także za siedzeniem kierowcy ukryto prawie 35 tys. szt. papierosów; 1,8 tys. saszetek z produktem leczniczym na potencję, 31 zabytkowych książek i 2 mapy. 

Do przemytu przyznali się kierowcy autokaru, 40 i 39-letni obywatele Ukrainy. Zatrzymany towar miał najprawdopodobniej trafić do Niemiec. 

Do postępowania, oprócz wykrytych przedmiotów, zatrzymano także autokar oraz 20 tys. zł na poczet kary, która grozi kierowcom. Jedną z konsekwencji przemytu jest także skierowanie wniosku do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu do kraju.

W wielkim kłopocie znaleźli się pasażerowie, którzy musieli opuścić pojazd i szukać nowego środka transportu, aby dotrzeć do celu podróży.


 

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj