9.1 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Cedra to najlepszy nos na granicy. Przemytnicy na jej widok zalewają się łzami

REKLAMA

Cedra to bystry i rezolutny owczarek belgijski w służbie Krajowej Administracji Skarbowej. Pomaga podczas kontroli celnych na granicy w Medyce tropić kontrabandę. I robi to bardzo skutecznie. Przemytnicy płaczą na jej widok. Przed jej czujnym nosem nie ukryje się nic.

Nie każdy pies rodzi się z takim nosem i charakterem. Cedra pod tym względem jest wyjątkowa. Potrafi zdemaskować nawet najbardziej zmyślne skrytki przemytników.

Przykład z ostatnich dni: do kontroli wjechał zdezelowany bus z Ukrainy. Psi detektyw szybko go obwąchał i dał znać opiekunowi, że z tym autem jest coś nie tak. Resztą zajęli się ludzie. W przerobionym zbiorniku paliwa były ukryte papierosy. Znaleziono aż 4 tysiące paczek. Towar został skonfiskowany, zarekwirowano także auto „turysty”, które posłużyło mu do popełnienia przestępstwa.

cendra2
Cedra to 5-letni owczarek belgijski, wyszkolony w wyszukiwaniu papierosów | Fot. KAS

Dzięki czujnemu owczarkowi skarb państwa znów nie stracił tysięcy złotych na niezapłaconych podatkach. Taki pies to prawdziwy skarb!

Cedra ma 5 lat, a swoją pracę traktuje jako zabawę z opiekunem, do którego jest bardzo przywiązana. Jest przed nią jeszcze kilka lat służby.


Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj