20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Cedra to najlepszy nos na granicy. Przemytnicy na jej widok zalewają się łzami

REKLAMA

Cedra to bystry i rezolutny owczarek belgijski w służbie Krajowej Administracji Skarbowej. Pomaga podczas kontroli celnych na granicy w Medyce tropić kontrabandę. I robi to bardzo skutecznie. Przemytnicy płaczą na jej widok. Przed jej czujnym nosem nie ukryje się nic.

Nie każdy pies rodzi się z takim nosem i charakterem. Cedra pod tym względem jest wyjątkowa. Potrafi zdemaskować nawet najbardziej zmyślne skrytki przemytników.

Przykład z ostatnich dni: do kontroli wjechał zdezelowany bus z Ukrainy. Psi detektyw szybko go obwąchał i dał znać opiekunowi, że z tym autem jest coś nie tak. Resztą zajęli się ludzie. W przerobionym zbiorniku paliwa były ukryte papierosy. Znaleziono aż 4 tysiące paczek. Towar został skonfiskowany, zarekwirowano także auto „turysty”, które posłużyło mu do popełnienia przestępstwa.

cendra2
Cedra to 5-letni owczarek belgijski, wyszkolony w wyszukiwaniu papierosów | Fot. KAS

Dzięki czujnemu owczarkowi skarb państwa znów nie stracił tysięcy złotych na niezapłaconych podatkach. Taki pies to prawdziwy skarb!

Cedra ma 5 lat, a swoją pracę traktuje jako zabawę z opiekunem, do którego jest bardzo przywiązana. Jest przed nią jeszcze kilka lat służby.


Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj