-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Odgryzł palec ratownikowi. Groźny incydent z uchodźcą z Turkmenistanu

44-letni mężczyzna z Turkmenistanu uciekał przed wojną z Ukrainy. W Polsce po przekroczeniu granicy w Medyce potrzebował pomocy medycznej, ale kiedy wsiadł do karetki wpadł w szał. Zaatakował ratownika i odgryzł mu mały palec lewej ręki. Zdarzenie było incydentem, ale w internecie pojawiło się mnóstwo innych – zupełnie zmyślonych – informacji. Policja ostrzega przed fake newsami.

REKLAMA

W przypadku ratownika rana wyglądała koszmarnie. Poszkodowany wymagał pomocy szpitalnej. Napastnik natomiast uciekł.

O zdarzeniu poinformowali pracownicy pogotowia w Przemyślu na swojej stronie Facebook. Informację jednak usunęli, ale wkrótce zamieścili wyjaśnienie: – Powodem była narastająca fala hejtu i mowy nienawiści. Post ten był także instrumentalnie wykorzystywany w celu stwarzania atmosfery zagrożenia. Na takie zachowanie, nawołujące do nienawiści wobec drugiego człowieka nie wyrażamy zgody, tak samo jak na insynuacje mające na celu wprowadzanie w błąd opinii publicznej – napisali ratownicy, którzy na granicy oraz w punktach recepcyjnych w Przemyślu ofiarnie pomagają tysiącom ludzi, uciekającym przed wojną.

W dniu wczorajszym doszło do ataku na jednego z naszych pracowników. Poinformowaliśmy o tym w poście na naszej stronie…

Opublikowany przez Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Środa, 2 marca 2022

W Medyce doszło także do innego incydentu. Tym razem cudzoziemiec – prawdopodobnie obywatel Maroka – groził nożem 50-letniemu sprzedawcy w sklepie. Napastnik o ciemnej karnacji wpadł do sklepu spożywczego, wykrzykiwał niezrozumiałe słowa. Nagle przeskoczył ladę i chwycił za nóż. Napadnięty właściciel zdołał się na szczęście obronić. Wyprowadził intruza i wezwał pomoc. 30-letni napastnik trafił do aresztu.

CZYTAJ TEŻ:  Groza w "kapuścianych" górach. Gdyby ne GOPR i Chatka Puchatka mogło skończyć się tragedią

Z kolei w Przemyślu miały miejsce dwa inne zdarzenia. Tym razem grupa mężczyzn na ul. Mickiewicza wykrzykiwała wulgarne hasła pod adresem uchodźców z krajów azjatyckich oraz afrykańskich, którzy także przyjechali z Ukrainy, uciekając przed wojną. Im również udzielana jest pomoc. Policja natychmiast interweniowała. Na widok patrolu mężczyźni, którzy krzyczeli, rozbiegli się.

We wtorek przed godz. 20 policja otrzymała zgłoszenie o pobiciu w Przemyślu trojga cudzoziemców z Indii. Napastników było czterech. Jeden z poszkodowanych mężczyzn – 30-latek – wymagał pomocy lekarskiej, miał uraz ręki. Ale po opatrzeniu został zwolniony. – Trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawców – informuje policja.

Policja w Przemyślu i w Medyce zgromadziła bardzo duże siły, aby zapewnić bezpieczeństwo.

CZYTAJ TEŻ:  Matka i dwoje dzieci potrąceni na przejściu. Kierowca nie widział, że ma czerwone?

Jednocześnie funkcjonariusze ostrzegają przed rozmaitymi nieprawdziwymi informacjami, które krążą w mediach społecznościowych. A dotyczą one poważnych przestępstw kryminalnych: włamań, napaści i zgwałceń, do których miałoby dochodzić w miejscowościach przygranicznych. – To nieprawda. Policja nie odnotowała zwiększonej ilości przestępstw w związku z sytuacją na granicy – zaznaczają stróże prawa.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu