8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Odgryzł palec ratownikowi. Groźny incydent z uchodźcą z Turkmenistanu

REKLAMA

44-letni mężczyzna z Turkmenistanu uciekał przed wojną z Ukrainy. W Polsce po przekroczeniu granicy w Medyce potrzebował pomocy medycznej, ale kiedy wsiadł do karetki wpadł w szał. Zaatakował ratownika i odgryzł mu mały palec lewej ręki. Zdarzenie było incydentem, ale w internecie pojawiło się mnóstwo innych – zupełnie zmyślonych – informacji. Policja ostrzega przed fake newsami.

W przypadku ratownika rana wyglądała koszmarnie. Poszkodowany wymagał pomocy szpitalnej. Napastnik natomiast uciekł.

O zdarzeniu poinformowali pracownicy pogotowia w Przemyślu na swojej stronie Facebook. Informację jednak usunęli, ale wkrótce zamieścili wyjaśnienie: – Powodem była narastająca fala hejtu i mowy nienawiści. Post ten był także instrumentalnie wykorzystywany w celu stwarzania atmosfery zagrożenia. Na takie zachowanie, nawołujące do nienawiści wobec drugiego człowieka nie wyrażamy zgody, tak samo jak na insynuacje mające na celu wprowadzanie w błąd opinii publicznej – napisali ratownicy, którzy na granicy oraz w punktach recepcyjnych w Przemyślu ofiarnie pomagają tysiącom ludzi, uciekającym przed wojną.

W dniu wczorajszym doszło do ataku na jednego z naszych pracowników. Poinformowaliśmy o tym w poście na naszej stronie…

Opublikowany przez Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Środa, 2 marca 2022

W Medyce doszło także do innego incydentu. Tym razem cudzoziemiec – prawdopodobnie obywatel Maroka – groził nożem 50-letniemu sprzedawcy w sklepie. Napastnik o ciemnej karnacji wpadł do sklepu spożywczego, wykrzykiwał niezrozumiałe słowa. Nagle przeskoczył ladę i chwycił za nóż. Napadnięty właściciel zdołał się na szczęście obronić. Wyprowadził intruza i wezwał pomoc. 30-letni napastnik trafił do aresztu.

Z kolei w Przemyślu miały miejsce dwa inne zdarzenia. Tym razem grupa mężczyzn na ul. Mickiewicza wykrzykiwała wulgarne hasła pod adresem uchodźców z krajów azjatyckich oraz afrykańskich, którzy także przyjechali z Ukrainy, uciekając przed wojną. Im również udzielana jest pomoc. Policja natychmiast interweniowała. Na widok patrolu mężczyźni, którzy krzyczeli, rozbiegli się.

We wtorek przed godz. 20 policja otrzymała zgłoszenie o pobiciu w Przemyślu trojga cudzoziemców z Indii. Napastników było czterech. Jeden z poszkodowanych mężczyzn – 30-latek – wymagał pomocy lekarskiej, miał uraz ręki. Ale po opatrzeniu został zwolniony. – Trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawców – informuje policja.

Policja w Przemyślu i w Medyce zgromadziła bardzo duże siły, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Jednocześnie funkcjonariusze ostrzegają przed rozmaitymi nieprawdziwymi informacjami, które krążą w mediach społecznościowych. A dotyczą one poważnych przestępstw kryminalnych: włamań, napaści i zgwałceń, do których miałoby dochodzić w miejscowościach przygranicznych. – To nieprawda. Policja nie odnotowała zwiększonej ilości przestępstw w związku z sytuacją na granicy – zaznaczają stróże prawa.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj