6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Miniaturki miały sfałszowane paszporty. Trafiły na kwarantannę

Pieski miały sfałszowane paszporty. Zamiast na wystawę, trafiły na kwarantannę. W Medyce zatrzymano cztery rodowodowe miniaturki rasy pomeranin.

REKLAMA

Na te słodziaki jest teraz szał, a ich ceny są zawrotne. Dochodzą nawet do 6 tys. zł. Ale cztery pieski jadące z Ukrainy miały problem z dokumentami, a dokładnie chodziło o podrobione wpisy dotyczące badań na wściekliznę.

Zwierzaki przewoził Polak. Mężczyzna trafił na komisariat, a jego pupile zostały zatrzymane na granicy. Prawdopodobnie będą odesłane z powrotem na Ukrainę.

pieski na cle
Okazało się, że pieski miały sfałszowane dokumenty | Fot. KAS

Jak informują służby celno-skarbowe, planując podróż przez granicę ze zwierzętami, warto pamiętać, że ich przewóz możliwy jest po spełnieniu określonych warunków. Jeśli jedziemy z kraju spoza Unii Europejskiej, konieczne jest wykonanie tzw. badania miareczkowania przeciwciał przeciwko wściekliźnie.

CZYTAJ TEŻ:  Czy jeszcze przyjeżdżają uchodźcy? Tak teraz jest na przemyskim dworcu

Badanie to należy wykonać przed wyjazdem za granicę i przy powrocie należy wynik tego badania okazać wraz z paszportem zwierzęcia.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii www.wetgiw.gov.pl.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu