11 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022

Najnowsze

Miniaturki miały sfałszowane paszporty. Trafiły na kwarantannę

Pieski miały sfałszowane paszporty. Zamiast na wystawę, trafiły na kwarantannę. W Medyce zatrzymano cztery rodowodowe miniaturki rasy pomeranin.

REKLAMA

Na te słodziaki jest teraz szał, a ich ceny są zawrotne. Dochodzą nawet do 6 tys. zł. Ale cztery pieski jadące z Ukrainy miały problem z dokumentami, a dokładnie chodziło o podrobione wpisy dotyczące badań na wściekliznę.

Zwierzaki przewoził Polak. Mężczyzna trafił na komisariat, a jego pupile zostały zatrzymane na granicy. Prawdopodobnie będą odesłane z powrotem na Ukrainę.

pieski na cle
Okazało się, że pieski miały sfałszowane dokumenty | Fot. KAS

Jak informują służby celno-skarbowe, planując podróż przez granicę ze zwierzętami, warto pamiętać, że ich przewóz możliwy jest po spełnieniu określonych warunków. Jeśli jedziemy z kraju spoza Unii Europejskiej, konieczne jest wykonanie tzw. badania miareczkowania przeciwciał przeciwko wściekliźnie.

Badanie to należy wykonać przed wyjazdem za granicę i przy powrocie należy wynik tego badania okazać wraz z paszportem zwierzęcia.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii www.wetgiw.gov.pl.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13.1 °
11 °
87 %
1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
29 °
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon.
28 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu