18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Miniaturki miały sfałszowane paszporty. Trafiły na kwarantannę

REKLAMA

Pieski miały sfałszowane paszporty. Zamiast na wystawę, trafiły na kwarantannę. W Medyce zatrzymano cztery rodowodowe miniaturki rasy pomeranin.

Na te słodziaki jest teraz szał, a ich ceny są zawrotne. Dochodzą nawet do 6 tys. zł. Ale cztery pieski jadące z Ukrainy miały problem z dokumentami, a dokładnie chodziło o podrobione wpisy dotyczące badań na wściekliznę.

Zwierzaki przewoził Polak. Mężczyzna trafił na komisariat, a jego pupile zostały zatrzymane na granicy. Prawdopodobnie będą odesłane z powrotem na Ukrainę.

pieski na cle
Okazało się, że pieski miały sfałszowane dokumenty | Fot. KAS

Jak informują służby celno-skarbowe, planując podróż przez granicę ze zwierzętami, warto pamiętać, że ich przewóz możliwy jest po spełnieniu określonych warunków. Jeśli jedziemy z kraju spoza Unii Europejskiej, konieczne jest wykonanie tzw. badania miareczkowania przeciwciał przeciwko wściekliźnie.

Badanie to należy wykonać przed wyjazdem za granicę i przy powrocie należy wynik tego badania okazać wraz z paszportem zwierzęcia.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii www.wetgiw.gov.pl.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj