18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 w Rzeszowie. To będą testy

REKLAMA

Grupa dwóch tysięcy pacjentów zgłosiła się do przetestowania na sobie szczepionki na koronawirusa. Badania już w grudniu chce prowadzić Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie. Prawdopodobnie będą to pierwsze osoby w Polsce, które otrzymają szczepionkę – tak bardzo oczekiwaną przez cały świat.

Sześć farmaceutycznych koncernów ogłosiło, że ma już przygotowaną szczepionkę. Preparaty trzech firm mają być lada dzień testowane w Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie. Może niewiele osób wie, ale to placówka, która od ponad 20 lat bierze udział w badaniach nad nowymi lekami. – Mamy sprzęt, kadrę i przede wszystkim duże doświadczenie – powiedział dziennikarzom szef Medyka dr Stanisław Mazur.

Testy szczepionek w Rzeszowie będą dodatkowym uzupełnieniem badań prowadzonych wcześniej na świecie. Jest gotowa lista około 2 tysięcy kandydatów chętnych na udział w projekcie. Obejmuje ona osoby w różnym wieku, a obciążone rozmaitymi schorzeniami – jak cukrzyca, nadciśnienie, czy otyłość.

– Nie obawiam się szczepionki. Dużym większym zagrożeniem jest covid. Bardzo na siebie uważam. Ze względu na inne schorzenia należę do grupy ryzyka. W moim przypadku infekcja może mieć ciężki przebieg – mówi pani Jolanta z Rzeszowa, która chce uczestniczyć w badaniach. Ich przeprowadzenie to wielki wkład w walkę z epidemią.

Rząd ogłosił, że Polska zakupiła szczepionki razem z innymi krajami europejskimi. Niebawem dotrą do kraju. Akcja szczepień ma rozpocząć się w połowie stycznia przyszłego roku.

[yop_poll id=”53″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj