10.9 C
Rzeszów
niedziela, 25 lutego, 2024

Jak po stole na Matysowskiej

REKLAMA

Na tym asfalcie „leży” 11 mln zł. Tyle kosztowała przebudowa 2,3 km ulicy Matysowskiej na Matysówce w Rzeszowie. Prace są już na finiszu, zostały ostatnie szlify.

Kierowcy się cieszą – jeździ się jak po stole. Piesi też są zadowoleni, bo jest szeroki chodnik.

Rozbudowa ul. Matysowskiej na rzeszowskim osiedlu Matysówka to zadanie realizowane w trybie zaprojektuj i wybuduj. To oznacza, że wybrana w przetargu firma (MPDiM Rzeszów) w pierwszej kolejności musiała opracować dokumentację rozbudowy, zdobyć zezwolenie na realizację tego zadania i samą inwestycję wykonać.

Zakres prac był bardzo duży a sama inwestycja trudna m. in. ze względu na pagórkowaty teren. Rozbudową objęty został odcinek ulicy Matysowskiej o długości 2,35 km – od skrzyżowania z ul. Wichrową do ul. Pienińskiej.

Droga została poszerzona do sześciu metrów, przy niej powstał chodnik, który w miejscach o dużym nachyleniu jest wyposażony w balustrady. Na długości ponad 280 metrów wykonano konstrukcje oporowe zabezpieczające skarpy. Częścią tej inwestycji była także budowa energooszczędnego oświetlenia – zamontowano 73 słupy oświetleniowe z oprawami typu LED. Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, przebudowano gazociągi i wodociągi.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj