20 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Jak po stole na Matysowskiej

REKLAMA

Na tym asfalcie „leży” 11 mln zł. Tyle kosztowała przebudowa 2,3 km ulicy Matysowskiej na Matysówce w Rzeszowie. Prace są już na finiszu, zostały ostatnie szlify.

Kierowcy się cieszą – jeździ się jak po stole. Piesi też są zadowoleni, bo jest szeroki chodnik.

Rozbudowa ul. Matysowskiej na rzeszowskim osiedlu Matysówka to zadanie realizowane w trybie zaprojektuj i wybuduj. To oznacza, że wybrana w przetargu firma (MPDiM Rzeszów) w pierwszej kolejności musiała opracować dokumentację rozbudowy, zdobyć zezwolenie na realizację tego zadania i samą inwestycję wykonać.

Zakres prac był bardzo duży a sama inwestycja trudna m. in. ze względu na pagórkowaty teren. Rozbudową objęty został odcinek ulicy Matysowskiej o długości 2,35 km – od skrzyżowania z ul. Wichrową do ul. Pienińskiej.

Droga została poszerzona do sześciu metrów, przy niej powstał chodnik, który w miejscach o dużym nachyleniu jest wyposażony w balustrady. Na długości ponad 280 metrów wykonano konstrukcje oporowe zabezpieczające skarpy. Częścią tej inwestycji była także budowa energooszczędnego oświetlenia – zamontowano 73 słupy oświetleniowe z oprawami typu LED. Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, przebudowano gazociągi i wodociągi.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj