-11.5 C
Rzeszów
czwartek, 9 lutego, 2023

Najnowsze

Jak po stole na Matysowskiej

Na tym asfalcie „leży” 11 mln zł. Tyle kosztowała przebudowa 2,3 km ulicy Matysowskiej na Matysówce w Rzeszowie. Prace są już na finiszu, zostały ostatnie szlify.

REKLAMA

Kierowcy się cieszą – jeździ się jak po stole. Piesi też są zadowoleni, bo jest szeroki chodnik.

Rozbudowa ul. Matysowskiej na rzeszowskim osiedlu Matysówka to zadanie realizowane w trybie zaprojektuj i wybuduj. To oznacza, że wybrana w przetargu firma (MPDiM Rzeszów) w pierwszej kolejności musiała opracować dokumentację rozbudowy, zdobyć zezwolenie na realizację tego zadania i samą inwestycję wykonać.

Zakres prac był bardzo duży a sama inwestycja trudna m. in. ze względu na pagórkowaty teren. Rozbudową objęty został odcinek ulicy Matysowskiej o długości 2,35 km – od skrzyżowania z ul. Wichrową do ul. Pienińskiej.

CZYTAJ TEŻ:  Odetka każdą rurę. Nowe cacko MPWiK

Droga została poszerzona do sześciu metrów, przy niej powstał chodnik, który w miejscach o dużym nachyleniu jest wyposażony w balustrady. Na długości ponad 280 metrów wykonano konstrukcje oporowe zabezpieczające skarpy. Częścią tej inwestycji była także budowa energooszczędnego oświetlenia – zamontowano 73 słupy oświetleniowe z oprawami typu LED. Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, przebudowano gazociągi i wodociągi.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zamglenia
-11.5 ° C
-9.1 °
-13.1 °
92 %
1.5kmh
37 %
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
2 °
pon.
2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu