7.1 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Dokonał masakry w Teksasie i ukrył się pod stertą prania

REKLAMA

Zastrzelił pięciu sąsiadów, po tym jak skarżyli się na jego zabawy z bronią. Podejrzany o masakrę w Teksasie w USA wpadł podczas obławy FBI i lokalnej policji. Ścigany Francisco Oropesa (38 l.) został znaleziony w… szafie pod stertą prania.

Meksykanin w ciągu ostatnich 14 lat był 4 razy deportowany do swojego kraju. Zawsze jednak nielegalnie wracał. W piątek, 28 kwietnia dokonał potwornej zbrodni w liczącym 8 tys. mieszkańców Cleveland w Teksasie.

Zanim doszło do tragedii, pijany mężczyzna urządził sobie nocny trening strzelecki na podwórku. Sąsiedzi zwrócili mu uwagę, żeby się uspokoił, bo z powodu hałasu nie mogą usnąć dzieci.

Oropeza wpadł w szał, kiedy usłyszał, że jedna z kobiet zagroziła wezwaniem policji. Używając broni szturmowej otworzył ogień w kierunku niewinnych ludzi.

25-letnia Sonia Guzman zginęła pierwsza. Potem kule dosięgły jej syna Daniela (†9 l.), który rzucił się mamie na pomoc. Kolejne trzy ofiary to: Diana (†21 l.), Julisa (†31 l.) i José (†18 l).

Obława z udziałem 250 funkcjonariuszy

Sprawca masakry zbiegł. Ścigało go 250 funkcjonariuszy. Władze wyznaczyły 80 tys. dolarów nagrody za jego schwytanie. 2 maja, kilka kilometrów od miejsca zbrodni, śledczy wytropili poszukiwanego.

– Oropesa ukrywał się w szafie pod praniem – powiedział dziennikarzom szeryf Greg Capers, dziękując osobie, która wskazała miejsce jego kryjówki.

Jak dodał szeryf oskarżony został zatrzymany w areszcie pod zarzutem pięciu morderstw. Mógłby odpowiadać z wolnej stopy, pod warunkiem wpłacenia kaucji w wysokości 5 milionów dolarów.

Wszystkie ofiary pochodziły z Hondurasu. Władze tego kraju zaoferowały rodzinie pomoc w sprowadzenia ciał i zorganizowania pogrzebów w ojczystym kraju.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj