6 C
Rzeszów
środa, 28 lutego, 2024

Masakra w banku w USA. Strzelec zabił 5 niewinnych ofiar

REKLAMA

Ameryka znów w szoku! Uzbrojony w karabin szturmowy napastnik wpadł do banku Louisville w stanie Kentucky w USA i urządził krwawą masakrę. Zginęło 5 niewinnych osób, 8 zostało rannych. Sprawca zginął w trakcie interwencji policji.

Dramat rozegrał się w wielkanocny poniedziałek, 10 kwietnia. O godz. 8:30 do budynku wtargnął mężczyzna uzbrojony w karabin szturmowy i otworzył ogień.

Władze w Louisville zidentyfikowały podejrzanego bandytę jako Connora Sturgeona. To 25-latek, były pracownik Old National Bank, w którym urządził masakrę.

Według szefa miejscowego departamentu policji funkcjonariusze zareagowali w ciągu kilku minut. Napotkali podejrzanego, który wciąż strzelał. Napastnik miał karabin szturmowy i włączoną kamerkę. Prowadził transmisję na żywo na swoim koncie Instagram.

Sturgeon został zabity przez funkcjonariuszy. Władzie opublikowały nagrania z osobistych kamer policjantów, którzy brali udział w akcji. Wideo pokazuje dramatyczne sceny i ogromną grozę.

policja strzelanina w usa
Szturm policjantów | Fot. -/-
Ofiary

Policja podała, że ofiary masakry zostały zidentyfikowane. To pracownicy banku, przede wszystkim jego kadra zarządzająca:

  • Tommy Elliott, lat 63, bliski przyjaciel gubernatora stanu;
  • Joshua Barrick, 40 lat;
  • Deana Eckert, 57 lat;
  • Jim Tutt, 64 lat,
  • Juliana Farmer, 45 lat.

Szpital University of Louisville powiedział Fox News, że po strzelaninie przyjął dziewięciu pacjentów, z których trzech zostało już zwolnionych.

W trakcie strzelaniny ciężko ranny został młody oficer policji – Nickolas Wilt, który przeszedł operację mózgu po tym, jak został postrzelony w głowę.

– Ukończył akademię policyjną zaledwie 31 marca.„Następne kilka dni… będzie miało kluczowe znaczenie dla jego powrotu do zdrowia. Modlimy się za niego – powiedział szef policji.

Dramat poruszył prezydenta Joe Bidena. „Po raz kolejny nasz naród jest w żałobie po bezsensownym akcie przemocy z użyciem broni” – stwierdził, apelując do kongresmenów, aby zaostrzyli przepisy dotyczące posiadania broni.

Władze określiły strzelaninę jako „tragiczne wydarzenie”, ale stwierdziły, że „to heroiczna reakcja funkcjonariuszy sprawiła, że ​​nie było więcej ofiar”.

Policja ustala motyw zabójcy. Rozważana hipoteza to zemsta za zwolnienie z pracy. Według CNN, sprawca miał zostawić listy pożegnalne.

Zabójca był w czasach szkolnych sportową gwiazdą. Grał w koszykówkę i piłkę nożną. Tuż po zamachu jego konto w mediach społecznościowych zostało usunięte. Lokalni reporterzy zachowali zarzuty ekranu.

Jego ostatni post rzekomo brzmiał: „Nie będą słuchać słów ani protestów. Zobaczmy, czy to usłyszą”.

Zamachowiec z banku
Masakra w banku w Louisville w USA. Na zdjęciu: Connor Sturgeon został zidentyfikowany jako strzelec banku w Louisville | Fot. Linkedin

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj