14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Jezus z 80 tysięcy zapałek. Dzieło pana Mariana z Pawłosiowa

REKLAMA

– Jest na świecie wiele olbrzymich posągów Chrystusa. Najbardziej słynny jest chyba Chrystusa Odkupiciela ten w Rio. Zrobiłem skromniutki, taki ze sklejonych 80 tysięcy zapałek – mówi pan Marian Zbierak, niezwykły artysta z Pawłosiowa koło Jarosławia.

Jego najnowsze dzieło powstało w kilka tygodni. To praca żmudna i wymagająca dużo cierpliwości. Najpierw trzeba zapałkę do zapałki skleić aż powstanie duży klocek drewna. Potem jest rzeźbienie i nadawanie kształtu.

Zapałkowa replika Jezusa mierzy 65 cm wysokości. Od swojego wzorca – słynnej statuy Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro – jest o 37 metrów i 35 centymetrów krótsza.

Nowa rzeźba dołączyła do większej kolekcji. Wcześniej pan Marian wykonał postacie św. Jana Pawła II oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Mężczyzna rzeźby z zapałek tworzy od wielu lat. Sam się tego nauczył. Kiedy kiedyś ciężko chorował postanowił zająć czymś ręce i umysł, aby nie myśleć o cierpieniu. W ten sposób odkrył w sobie niezwykły talent.

Zobacz też:

To było pożegnanie z pompą

Rzeszowscy naukowcy zbadają GROM

Tu stanie nowy pomnik św. Jana Pawła II

Zmarł wybitny rzeźbiarz prof. Andrzej Pityński. Pochodził z Podkarpacia. Był twórcą Pomnika Katyńskiego w New Jersey

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj