11.2 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Marcin Warchoł z rodziną sadził drzewa na osiedlu Biała

REKLAMA

To spotkanie wyborcze na osiedlu Biała w Rzeszowie było zielone. A to za sprawą sadzonek drzew, które wspólnie ze swoją rodziną posadził kandydat na prezydenta miasta – Marcin Warchoł.

Przy okazji kandydat przedstawił program dla Osiedla Biała. Jego główne założenia, to:

  • Budowa kładki na Rzece Strug wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego ulicą Doliny Strugu.
  • Przebudowa ulic – Makuszyńskiego, Miłosza, Gościnnej.
  • Budowa przedszkola i żłobka.
  • Budowa boiska typu „ORLIK”.
  • Budowa ekranów dźwiękochłonnych przy Alei Władysława Sikorskiego.

– Od lat toczy się dyskusja nad przebudową ulic Makuszyńskiego, Miłosza czy Gościnnej. Wymagają one poszerzenia – zauważył Marcin Warchoł. 

– Na terenie Osiedla jest małe przedszkole (w istniejącej szkole), żłobka natomiast nie ma w ogóle – to dwie kolejne inwestycje, które są absolutnie konieczne i jestem już w trakcie rozmów z mieszkańcami o możliwej ich lokalizacji – dodał kandydat.

Marcin Warchoł stwierdził, że osiedle powinno mieć boisko typu „Orlik”, ponieważ obecnie jest w dramatycznym stanie. Zapowiedział także budowę ekranów dźwiękochłonnych w rejonie al. Sikorskiego.

Marcin Warchoł część dnia wraz z rodziną poświecił na udział w akcji „Łączą nas drzewa”.

– Jak ważne są takie miejsca pokazała trwająca epidemia. Gdy duża część kraju była objęta ograniczeniami, to właśnie w lasach i miejscach kontaktu z naturą, można było spotkać całe rodziny spędzające razem czas – podkreśla Marcin Warchoł. – Jeżeli mieszkańcy mi zaufają, z pewnością rozwinę ścieżki rowerowe w Rzeszowie – również te, które pozwolą swobodnie dojechać na tego typu tereny zielone – jak właśnie w okolice Osiedla Budziwój – mówi kandydat.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj