15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Marcin Warchoł z rodziną sadził drzewa na osiedlu Biała

REKLAMA

To spotkanie wyborcze na osiedlu Biała w Rzeszowie było zielone. A to za sprawą sadzonek drzew, które wspólnie ze swoją rodziną posadził kandydat na prezydenta miasta – Marcin Warchoł.

Przy okazji kandydat przedstawił program dla Osiedla Biała. Jego główne założenia, to:

  • Budowa kładki na Rzece Strug wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego ulicą Doliny Strugu.
  • Przebudowa ulic – Makuszyńskiego, Miłosza, Gościnnej.
  • Budowa przedszkola i żłobka.
  • Budowa boiska typu „ORLIK”.
  • Budowa ekranów dźwiękochłonnych przy Alei Władysława Sikorskiego.

– Od lat toczy się dyskusja nad przebudową ulic Makuszyńskiego, Miłosza czy Gościnnej. Wymagają one poszerzenia – zauważył Marcin Warchoł. 

– Na terenie Osiedla jest małe przedszkole (w istniejącej szkole), żłobka natomiast nie ma w ogóle – to dwie kolejne inwestycje, które są absolutnie konieczne i jestem już w trakcie rozmów z mieszkańcami o możliwej ich lokalizacji – dodał kandydat.

Marcin Warchoł stwierdził, że osiedle powinno mieć boisko typu „Orlik”, ponieważ obecnie jest w dramatycznym stanie. Zapowiedział także budowę ekranów dźwiękochłonnych w rejonie al. Sikorskiego.

Marcin Warchoł część dnia wraz z rodziną poświecił na udział w akcji „Łączą nas drzewa”.

– Jak ważne są takie miejsca pokazała trwająca epidemia. Gdy duża część kraju była objęta ograniczeniami, to właśnie w lasach i miejscach kontaktu z naturą, można było spotkać całe rodziny spędzające razem czas – podkreśla Marcin Warchoł. – Jeżeli mieszkańcy mi zaufają, z pewnością rozwinę ścieżki rowerowe w Rzeszowie – również te, które pozwolą swobodnie dojechać na tego typu tereny zielone – jak właśnie w okolice Osiedla Budziwój – mówi kandydat.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj