9.1 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Marcin Warchoł: W sto dni – 100 stojaków i parkingów dla rowerów

REKLAMA

Marcin Warchoł to zapalony rowerzysta. Wcześniej obiecał podwojenie ścieżek rowerowych, a teraz zbudowanie 100 parkingów i stojaków dla rowerów. Miałyby powstać w sto dni jego prezydentury.

Marcin Warchoł zamierza rozwijać infrastrukturę, sprzyjającą rowerzystom. Chce ustawić w mieście więcej stojaków na rowery, a także budować wiaty, gdzie można swój pojazd bezpiecznie zaparkować.

Niedzielną (16/05) konferencję zorganizował właśnie przed nowoczesnym parkingiem dla rowerów. Od kilku lat cieszą się nim mieszkańcy osiedla Nowe Miasto. To nowoczesny, dwupoziomowy boks, w którym można zostawić kilkadziesiąt rowerów. Parkują tu wszyscy mieszkańcy okolicznych bloków. – To wygodne, bo nie trzeba taszczyć sprzętu do piwnicy, albo wózkowni – opowiada mieszkanka osiedla.

Właściciele czują się bezpieczni, bo obiekt jest pod stałym nadzorem kamer. Wiata powstała w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Obiecuję więcej takich parkingów, które powstaną w sto dni mojego urzędowania jako prezydent – zadeklarował Marcin Warchoł, który na konferencję przyjechał rowerem razem z żoną.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj