13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Marcin Warchoł: W niskich blokach montujmy windy!

Stare, czteropiętrowce bez wind. Pełno ich na rzeszowskich osiedlach. Zwłaszcza niepełnosprawni, a także starsi ludzie mają problem, aby wejść po schodach do swoich mieszkań. Ale jest na to sposób. Jaki? Kandydat na prezydenta Marcin Warchoł zaprezentował to w czwartek wieczorem przy ul. Rycerskiej. Na ścianie bloku wyświetlił windę, którą miasto powinno pomóc dobudować!

REKLAMA

Marcin Warchoł zaprezentował wizualizację swojego pomysłu. Towarzyszył mu poprzedni prezydent Tadeusz Ferenc, a także Marcin Bocheński – inżynier i architekt.

Kandydat na prezydenta zwrócił uwagę na problem wielu mieszkańców, zwłaszcza niskich bloków.

– Wiele osób starszych, rodzin z małymi dziećmi, ma ogromny kłopot w poruszaniu się z wyższych kondygnacji, z 3. czy 4. piętra. Moja żona niedawno rozmawiała z emerytką, która skarżyła się, że na zakupy wychodzi raz w tygodniu, bo nie ma ich siły wnieść do domu. Właśnie seniorzy – ci, którzy budowali dobro naszego miasta przez całe dziesięciolecia, dzisiaj są skazani na prawdziwy „areszt domowy” – stwierdza Marcin Warchoł. Według niego można to zmienić, montując zewnętrze windy, które są funkcjonalne, nowoczesne, ale też mogą dodawać estetyki budynkom.

CZYTAJ TEŻ:  „Drabina do Nieba”. 20-metrowy pomnik stanie na ulicy Krakowskiej

Jak zaznacza Marcin Warchoł, miasto nie może być dżunglą najeżoną przeszkodami nie do przebycia. – Obiecuję pomóc w pokonywaniu tych barier. Będę wspierał przeprowadzenie takich inwestycji, a koszt windy to około 350 tys. zł – mówi Marcin Warchoł.

W kampanii wyborczej wspiera go Tadeusz Ferenc.

– Współpracujemy już 3 lata i przekonałem się osobiście, że pan minister zauważa problemy i myśli o tym, żeby ludziom pomagać. Wiele spraw załatwił już wcześniej: przejęcie zamku, budowa sądu. Jest to osoba godna zaufania – powiedział o kandydacie Tadeusz Ferenc. 

🔴 Na żywo: Konferencja prasowa kandydata na Prezydenta Rzeszowa Marcina Warchoła

🔴 Na żywo: Konferencja prasowa kandydata na Prezydenta Rzeszowa Marcina Warchoła

Opublikowany przez Marcina Warchoł Czwartek, 8 kwietnia 2021

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu