17.5 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Marcin Warchoł: Stworzymy stałą sieć Domów Dziennego Pobytu dla seniorów

W czwartek, 22 kwietnia Marcin Warchoł przedstawił swój program dla seniorów. Jego główne cele to: budowa Zakładu Opieki Leczniczej oraz stworzenie oddziału geriatrycznego, stworzenie sieci Dziennych Domów Opieki, a także Centrum Aktywizacji Seniorów oraz spółdzielni socjalnych, w których emeryci mogliby spędzić wolny czas, a także sobie robić.

REKLAMA

– Seniorzy, którzy budowali nasze miasto, tworzyli jego siłę, zasługują, by otrzymać jego wsparcie w jesieni życia – mówił na konferencji prasowej Marcin Warchoł. – Chcę, by Zakłady Opieki Leczniczej powstawały w różnych częściach miasta, utworzymy oddział geriatryczny, którego nie ma w żadnym rzeszowskim szpitalu. Ponadto stworzymy stałą sieć Domów Dziennego Pobytu, by seniorzy mieli gdzie spędzać miło i sympatycznie czas w towarzystwie innych osób – podkreślił Marcin Warchoł.

CZYTAJ TEŻ:  Amerykański samolot "zagłady" wylądował w Europie
Marcin Warchol 22 04
Marcin Warchoł przedstawił swój program dla seniorów | Fot. Materiały prasowe

Podczas konferencji prasowej obecny był również wieloletni prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc. 

– To jest wymiar podziękowania dla tych wszystkich, którzy budowali Rzeszów. To było po wojnie małe miasto, które się rozwinęło i dlatego ludziom, którzy to tworzyli należy się szacunek – podkreślał prezydent Tadeusz Ferenc. – Uważam, że najlepszym kandydatem jest pan minister Warchoł, mieszkaniec osiedla 1000-lecia, pomagał on pozyskiwać m.in. pieniądze na szpital na Rycerskiej, który zaprezentował program do realizacji dla seniorów – dodał prezydent Ferenc.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
17.5 ° C
18.3 °
16.9 °
48 %
8.8kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
9 °
wt.
4 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu