13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Marcin Warchoł: cztery punkty dla przedsiębiorców

Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa chce wspierać przedsiębiorców. To np. preferencyjne warunki wynajmu miejskich lokali!

REKLAMA

Marcin Warchoł założenia swojego programu przedstawił wspólnie ze wspierającym go Maciejem Masłowskim.

A główne założenia programu to:

1. Rozwój stref inwestycyjnych.

2. Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego.

3. Wsparcie MŚP oraz nowych firm.

4. Promocja rzeszowskich innowacji i produktów.

Jak podkreślił Marcin Warchoł, będzie zabiegał o nowych przedsiębiorców w strefach inwestycyjnych, również dzięki preferencyjnym warunkom ich powstawania:

– Będziemy zabiegali o nowych przedsiębiorców, jednak z dużą dbałością o to, by wraz z ewentualnymi preferencyjnymi warunkami szła duża liczba nowych miejsc pracy dla mieszkańców Rzeszowa, ale także ich wysoka jakość, np. w zakresie płac – podkreślił Marcin Warchoł. – Będziemy starali się rozwijać także formułę partnerstwa publiczno-prywatnego, która niesie za sobą duży potencjał rozwojowy miasta – tutaj warto zwrócić uwagę, że właśnie w takiej formule chcielibyśmy realizować budowę np. aquaparku w Rzeszowie – mówił kandydat.

CZYTAJ TEŻ:  Parafianie w szoku i żałobie. Podczas mszy św. zmarł proboszcz z Niewodnej

Kandydat na prezydenta zapowiedział wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorców, a także dla nowych firm – preferencyjne warunki wynajmu miejskich lokali dla firm zarejestrowanych w Rzeszowie, czy lokale dla nowo powstałych firm w Rzeszowie za symboliczną złotówkę w pierwszych 3 latach działalności, by poprawić ich rentowność i pomóc w przetrwaniu na rynku.

– Chcemy rozwijać i usprawniać punkt obsługi przedsiębiorcy, a więc wszelkiego rodzaju rozwiązania w ramach e-urzędu – czyli ułatwień, by przedsiębiorcy załatwiali swoje sprawy szybko i zdalnie – podkreślił z kolei Maciej Masłowski. – Będziemy tworzyć także miejsce łączenia nauki i biznesu, a także wsparcie dla startupów, również z możliwością wykupu innowacji czy technologii, która mogłaby służyć rozwojowi miasta – mówił Maciej Masłowski.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu